Боголюбов подав позови щодо націоналізації Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Колишній акціонер Приватбанку Геннадій Боголюбов звернувся в Госпсуд м. Києва з чотирма позовами щодо націоналізації фінустанови, пише “Економічна правда” з посиланням на судовий реєстр.

Як зазначається, позови стосуються “визначення розміру статутного капіталу та розміру частки у банку, визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій банку Міністерством фінансів, витребування майна з чужого незаконного володіння та визнання права власності акцій Приватбанку” (цитата).

Слід розуміти, йдеться про справи №910/15734/20, №910/15737/20, №910/15738/20, №910/15739/20.

Серед відповідачів - у т.ч. Приватбанк, Мінфін і ФГВФО.

Додамо, що згідно з даними судового реєстру, Шостий апеляційний адмінсуд на 26.11.2020 призначив розгляд справи №826/7432/17 - за апеляційною скаргою Мінфіну на рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 18.04.2019, яким на вимогу Ігоря Коломойського націоналізація Приватбанку була визнана незаконною.

У жовтні 2019 року Госпсуд м. Києва зупинив провадження в справі №910/1834/19 (за позовом Ігоря Коломойського і Triantal Investments LTD до Міністерства фінансів про повернення їм акцій Приватбанку) до набрання законної сили рішення в справі №826/7432/17.

Відповідно до т.зв. “антиколомойського” закону (був прийнятий Верховною Радою в травні за наполяганням МВФ), якщо суд скасує рішення НБУ про виведення банку з ринку, така фінустанова не може бути повернена екс-власникам, проте вони в судовому порядку можуть претендувати на компенсацію від держави. Основну роль у відповідному процесі має відігравати спеціальний суб’єкт – «міжнародно визнана аудиторська фірма», яка після аналізу фінансового стану банку повинна підтвердити розмір шкоди, якщо така була завдана власникам виведеного з ринку банку.

Раніше НБУ заявляв, що компанія Kroll провела forensic audit Приватбанку, який, як зауважували в Нацбанку, підтвердив підозри НБУ щодо можливого завдання збитків банку перед націоналізацією на 5,5 млрд дол. І. Коломойський заперечував цю інформацію.

У червні поточного року Приватбанк заявляв, що Високий суд Лондона призначив розгляд по суті його позову проти Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на 1 березня 2022 року.

"Всесвітній арешт активів пана Боголюбова та пана Коломойського залишається в силі і буде залишатися в силі до моменту винесення рішення після завершення розгляду справи. Банк впевнений, що в кінцевому рахунку йому вдасться повернути суму, заявлену у позові, яка наразі складає понад 3 млрд доларів США (включаючи відсотки)", - йшлося в тодішній заяві націоналізованого банку.