Богдан очікує зниження вартості зовнішніх позик для України до 4-5% ще до кінця 2019-го

Все про економіку та фінанси

Глава Офісу президента Андрій Богдан розраховує на зниження вартості зовнішніх позик для України до 4-5% до кінця року. Про це він сказав в ефірі телеканалу "Україна", говорячи про необхідність проведення непопулярних реформ, пише Lb.ua.

"У нас величезні зовнішні борги. Це приблизно 40% нинішнього бюджету - то, що ми повинні повернути і виплатити у вигляді відсотків. І замінити так просто, сказавши, почавши переговори... ми цього не можемо зробити. Для цього потрібно змінювати країну. Потрібно, щоб нам повірили іноземні інвестори, іноземні банки. І коли вони повірять, виплати будуть істотно зменшені", - сказав глава ОПУ.

"У січні цього року ми отримували зовнішні запозичення під 9,5%. Уже в червні-липні ми брали під 6,5%. Я думаю, що до кінця року з тими проведеними реформами, які вже закінчені, ми зможемо спуститися до 4-5% ", - сказав Богдан.

Він зазначив, що Греція, яка нещодавно вийшла з дефолту, позичає гроші під 3%.

"Якщо ми будемо отримувати зовнішні запозичення під 2-3%, ми зможемо додатково взяти кредити, які не будуть так сильно тиснути ні на держбюджет, ні на економіку, ні на уряд. І тоді ці позичені гроші ми не проїмо, що не будемо роздавати пенсії , нехай це і прозвучить непопулярно, не будемо їх витрачати на якісь одномоментні речі. Ми будемо за них розвивати економіку, будувати дороги, школи, заводи, які будуть приносити додаткові прибутки до держбюджету", - сказав він.