Блінкен: США мають допомогти Україні в боротьбі з корупцією

Все про економіку та фінанси

Кандидат на посаду державного секретаря США Ентоні Блінкен під час слухань в Сенаті заявив, що Сполучені Штати мають допомогти Україні здолати не тільки зовнішню загрозу з боку Росії, а й внутрішніх ворогів - корупцію та відсутність ефективних інституцій демократичного врядування, пише "Укрінформ".

«Я провів багато часу (займаючись політикою – ред.) щодо України, коли був востаннє в уряді. Я поділяю вашу відданість у спробах допомогти їй, особливо у протистоянні агресії, яку ми побачили з боку Росії – як щодо анексії Криму, так і, звісно, щодо конфлікту на Донбасі», - відповів Блінкен на запитання сенатора Кріса Мерфі.

Кандидат на посаду глави Держдепу вкотре підкреслив, що підтримуватиме надання летальної зброї Україні, яка бореться з агресією РФ.

Водночас він наголосив: «Росія – це зовнішня загроза (для України – ред.). Втім, є загроза зсередини – це корупція, це відсутність інституцій, які забезпечують ефективне керування країною. І ми маємо допомогти українцям у цьому також».

Інакше, за словами Блінкена, навіть якщо українці подолають зовнішній виклик, із внутрішніми загрозами «буде дуже складно побудувати життєздатну демократію».