Біткоїн за добу впав на 20%, згодом частину втрат відіграв

Все про економіку та фінанси

Курс біткоїна за неділю і понеділок показав найбільший дводенний спад із березня минулого року, пише Bloomberg, констатує НВ.

Ціна криптовалюти опускалася до $32 389 (на 21%) після рекордного зростання до майже $42 000 зафіксованого 8 січня. Однак навіть на мінімумі курс біткоїну перевищував значення грудня 2020 року.

Станом на 11:15 за київським часом курс біткоїна відіграв падіння до $35 435, за даними CoinDesk.

Як пише Bloomberg, це дводенне падіння курсу викликало побоювання інвесторів, що бум біткоїну може видихнутися. За останній рік ціна криптовалюта зросла більш ніж в чотири рази, що викликає побоювання в повторенні сценарію 2017 року. Тоді курс біткоїну обвалився так само різко, як і зріс.

Водночас прихильники біткоїн заявляють, що на цей раз ралі відрізняється від минулих циклів буму-спаду, тому що актив «дозрів» з приходом інституційних інвесторів і все частіше розглядається як засіб захисту від слабкості долара і ризику інфляції.

На фоні падінні біткоїну на 20% за добу подешевшав і найвідоміший альткоїн — Ethereum. Курс цієї криптовалюти палав до $1,01.

У травні 2020 року деякі аналітики прогнозували зростання курсу біткоїну до $50 тис. до кінця року і до $250 тис. до першого кварталу 2023 року.

Аналітики JPMorgan допускають, що в довгостроковій перспективі курс біткоіни може зрости до $146 000.