Білорусь зупинила експорт пального

Все про економіку та фінанси

Білорусь з 1 січня 2020 року тимчасово призупинила експорт вироблених нафтопродуктів на тлі припинення поставок російської нафти на НПЗ, заявила прес-служба "Білнафтохіму", пише РБК з посиланням на ТАСС.

«Так, ми підтверджуємо, що вивезення нафтопродуктів за межі країни тимчасово припинено у зв`язку з ситуацією, викликаною зупинкою [поставки] нафти на наші нафтопереробні заводи», - зазначили в концерні.

За словами заступника голови «Білнафтохіму» Андрія Бунакова, концерн може забезпечити потреби внутрішнього ринку у всіх видах моторного палива, в т.ч. автомобільного, в повному і необхідному обсязі. «Тому приводів для занепокоєння щодо можливого дефіциту на внутрішніх ринках ми не бачимо», - зазначив він.

Він додав, що зобов`язання Білорусії з експорту будуть виконані. Однак є «певний лаг часу виконання своїх зобов`язань» і партнери Білорусі «не постраждають».

Із 1 січня Росія припинила постачання нафти до Білорусі, завантаження потужностей НПЗ було знижено до мінімального значення, заявили в концерні «Білнафтохім». Джерело ТАСС повідомляв, що зараз на білоруських НПЗ є нафтозапасів в розмірі 0,5 млн т сировини, які зможуть забезпечити роботу в штатному режимі приблизно на 20 діб. У «Транснафті» пояснили, що на початок року російські нафтові компанії не подали заявки на прокачування сировини на білоруські НПЗ.

Раніше агентство Reuters з посиланням на шість джерел в нафтовій галузі писало, що експорт російської нафти до Білорусі може бути зупинений з 1 січня через відсутність домовленостей щодо умов постачання в 2020 році. За даними Reuters, це може привести до появи додаткових експортних обсягів російської суміші Urals в Балтиці.

Президенти Білорусі і Росії - Олександр Лукашенко і Володимир Путін - провели останні в минулому році телефонні переговори 30 і 31 грудня, за їх підсумками обидві сторони домовилися підготувати проміжний варіант угоди щодо постачання нафти, якщо країни не зможуть його досягти до 1 січня. Лукашенко заявляв, що при відсутності домовленостей з Росією в енергетичній сфері Мінськ може почати реверсні поставки саудівської або американської нафти в Білорусь через Польщу, а також забрати для цього дві труби магістрального нафтопроводу «Дружба».