Банки отримали в НБУ готівкові долари на $180 млн

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що сьогодні другу операцію з обміну готівкового долару на безготівковий.

"Ми запропонували банкам 180 млн дол. США готівкою. Фактично всю суму вони повністю викупили. Цього разу в цій операції взяли участь 12 з 14 системно важливих банків, в яких зберігається майже весь обсяг валютних вкладень населення. Найближчим часом вони зможуть поповнити свої каси валютною готівкою і задовольнити відкладений попит клієнтів.

На цьому тижні плануємо ще одну операцію з обміну готівкового долару, дефіцит якого виник через перебої з авіасполученням внаслідок коронавірусу. Тож незабаром проблема має бути вирішена. Водночас, як і раніше, радимо громадянам купувати та продавати валюту не в обмінниках, а в онлайн-додатках банків. Це сучасно і безпечно", - констатує Нацбанк.

Нагадаємо, першу таку операцію з американською валютою НБУ провів на минулому тижні на суму 130 млн дол. Тоді банки також викупили увесь запропонований регулятором обсяг.

До цього НБУ провів дві операції з обміну готівкового євро на безготівковий, втім попит на цю валюту був значно нижчим за пропозицію і банки купили лише 42,2 млн євро з 300 млн євро, які пропонувалися.

За інформацією Нацбанку, в понеділок він не продавав і не купував валюту на міжбанку: 

"Як і на минулому тижні, ринок балансувався без нашої участі близько позначки 28 гривень за долар США. Попит і пропозиція валюти з боку бізнесу загалом врівноважені.

Не спостерігається ажіотажного попиту на валюту й з боку населення. Упродовж минулого тижня громадяни загалом продавали валюти навіть більше, ніж купували, враховуючи як операції через каси, так і через онлайн додатки банків".