Банк Тігіпка збільшив кредитний портфель фізосіб на третину, попри застереження аудиторів

Все про економіку та фінанси

Зі статистики НБУ випливає, що Універсал Банк за січень-квітень збільшив кредитний портфель фізосіб на 31,7% - до 5 млрд грн.

Як писав Finbalance, аудитор річної звітності Універсал Банку за 2018 рік - компанія "РСМ Україна" - вказувала цьому банку на ризики стрімкого зростання споживчого кредитування.

Як констатували фахівці "РСМ Україна", якість кредитів, наданих Універсал Банком для фізичних осіб, оцінюється банком як така, що відповідає мінімальному кредитному ризику.

"Зважаючи на те, що кредити на споживчі цілі є незабезпеченими і в подальшому якість таких активів має тенденцію до погіршення, що обумовлює збільшення резервів під кредитні збитки, для забезпечення стійкого фінансового стану, банк потребує збільшення власного капіталу як за рахунок прибуткової діяльності, так і за рахунок підтримки акціонера", - зауважував аудитор у своєму висновку до звітності Універсал Банку.

У травні Універсал Банк анонсував збільшення статутного капіталу на 300 млн грн, або на 9,7%.

На 01.05.2019 банк декларував показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу на рівні 12,02% (вимога НБУ - не менше 10%).

У січні Нацбанк оштрафував Універсал Банк на 14,4 млн грн за порушення в сфері фінмоніторингу. На думку регулятора, банк проводив клієнтам фінансові операції з переказу коштів, які містять ознаки відмивання, в сумі близько 2,8 млрд грн.