Зеленський, Гончарук, Аваков відреагували на підпал будинку Гонтаревої

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський вимагає від правоохоронних органів оперативного розслідування обставин пожежі, що сталася у будинку колишньої голови Національного банку Валерії Гонтаревої у с. Гореничі Київської області, пише "Українська правда".

"Пожежа в будинку колишньої очільниці НБУ – брутальний злочин, швидке розслідування якого має стати пріоритетом у роботі правоохоронних органів. В Україні всі мають почуватися захищеними, незалежно від колишніх або нинішніх посад і політичних поглядів. Право на безпеку та право на приватну власність мають бути непорушними (щодо останнього рішення може ухвалювати лише суд)", - зауважив В. Зеленський.

Як зазначається, глава держави чекає від відповідних відомств якнайшвидшого розкриття цієї провокації.

Прем`єр Олексій Гончарук заявив, що рішуче засуджує дії зловмисників, котрі вночі підпалили будинок колишньої очільниці НБУ Валерії Гонтаревої.

"Подібні випадки є демонстрацією неприхованого тиску. Більше того, розцінюю це і як спричинення умисної шкоди іміджу нашої країни.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження майна). Очікую від правоохоронців відповідального та швидкого розслідування цієї справи.

Правила й закон рівні для всіх. Без виключення", - зауважив глава уряду.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пообіцяв, що поліція розслідує підпал будинку колишньої голови Національного банку Валерії Гонтаревої під Києвом, пише "Українська правда".

"Нічний підпал будинку Гонтаревої – неприпустимий прояв кримінального тиску. Той, хто замовив і виконав це у момент прибуття місії МВФ в Україну, – не просто підпалювач, він – ворог, який шкодить своїй державі. Поліція розслідує цю справу і докладе всіх зусиль для пошуку злочинця", - заявив глава ДФС.

За даними поліції, охоронець будинку, який належить родині Валерії Гонтаревої, вночі почув сторонній шум – а коли вийшов на подвір’я, побачив загоряння покрівлі будинку. Під час перегляду записів з камер відеоспостереження виявлено, що близько 03:00 невідома особа, яка нині підозрюється у вчинені підпалу, перелазила через паркан домоволодіння.

З травня будинок використовувався як дачний, до вересня цього року територія домоволодіння перебувала під охороною 6 працівників. На момент виникнення пожежі на місці знаходився лише один охоронець.

Поліція з’ясовує усі обставини загоряння та вживаються заходи з пошуку й встановлення особи, яка вчинила знищення майна. Відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження майна).

За даними джерел УП, будинок площею 316 кв м належить Олегу Борисовичу Гонтарєву – чоловіку екс-голови Нацбанку.