Аваков: прийнято рішення про ліквідацію департаменту захисту економіки Нацполіції

Все про економіку та фінанси

Глава МВС Арсен Аваков заявив, що прийнято рішення про ліквідацію Департаменту захисту економіки Нацполіції, пише "БізнесЦензор".

"На сьогодні в державі гостро стоїть питання створення єдиного органу, який буде займатися боротьбою з фінансовими і економічними злочинами - Служби фінансових розслідувань. Сьогодні буде відповідна нарада в РНБО. Ми повинні зробити перші кроки. Пропоную прийняти рішення про ліквідацію Департаменту захисту економіки НПУ. Це необхідний крок в напрямку подальшого розвитку загальнодержавної системи контролю за фінансовими потоками", - сказав А. Аваков.

"Ми вважаємо, що повинні бути ліквідовані підрозділи розслідування економічних злочинів в СБУ, в МВС і в податковій. І всі ці функції повинні бути передані Службі фінансових розслідувань", - додав глава МВС.

При цьому міністр зауважив, що професіонали, які працювали в цьому департаменті, працюватимуть і далі.

У свою чергу міністр фінансів Оксана Маркарова констатувала, що ліквідація профільного Департаменту Нацполіції може стати першим кроком для створення єдиного органу з розслідування фінансових злочинів.

"Фінансові злочини стають все більш складними: одна податкова з багатьма злочинами впоратися не може, один департамент Нацполіції, як і СБУ. Зараз є можливість досить швидко перейти до створення цього органу і створити Службу після прийняття відповідного законопроекту. МВС в цьомувипадку робить перший крок , щоб зробити можливим цей процес ", - сказала Маркарова.

Як повідомлялося, на нараді в Раді національної безпеки і оборони України в п`ятницю буде обговорюватися питання створення Служби фінансових розслідувань.

Раніше секретар РНБО Олександр Данилюк повідомляв, що на розгляд Верховної Ради буде винесено законопроект про створення Служби фінансових розслідувань (СФР), розроблений Міністерством фінансів у 2016 році.

Тоді цей законопроект критикував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який виступив проти підпорядкування Служби фінансових розслідувань Міністерству фінансів.