Аудит житлових проектів "Аркади": на добудову потрібні 4,5-7,0 млрд грн, - інвестори

Все про економіку та фінанси

"Київміськбуд" за підсумками аудиту трьох проблемних об`єктів збанкрутілого забудовника "Аркада" визначив, що на добудову об`єктів знадобиться близько 7 млрд грн, повідомляється на сайті Об`єднання інвесторів будівельних проектів "Аркади", пише НВ.

Йдеться про завершення будівництва ЖК "Патріотика", "Патріотика на озерах" і "Еврика".

Як зазначається, планові надходження від продажу вільних квадратних метрів складають 2,3 млрд грн. Таким чином, сума чистого дефіциту на сьогодні становить не менше 4,5 млрд грн.

У разі покриття цього дефіциту за рахунок інвесторів, вкладникам доведеться доплачувати такі суми:

- ЖК "Патріотика" - 6 тис грн/кв.м.
- ЖК "Еврика" - 11 тис. грн/кв.м.

Як констатується, сума може бути знижена шляхом перекладання обов`язку добудови мереж для зазначених ЖК коштом міського бюджету (на суму близько 400 млн грн), а також через відмову від "обробки" квартир (близько 1-1,5 млрд грн). У цьому випадку розмір виплат також буде знижений.

«При цьому, прибуток від забудови 176 га на Осокорках не включений в аудит і її включення не планується (причина - горизонт отримання прибутку близько 10 років, а кошти потрібні сьогодні). Хоча, плановий прибуток від забудови цих 176 га - не менше 5-5.5 млрд грн», - йдеться в повідомленні Об`єднання інвесторів.

Крім того, в розрахунок не включені 1,4 млрд грн заборгованості міста за інфраструктуру. Повідомляється, що про ці кошти інвесторам порадили «забути», оскільки поки немає прецедентів їх повернення.

Інвестори не згодні з такими умовами і виступають «категорично проти» доплат. На їхню думку, земля Осокорків-Центральних і прибуток від неї повинна відійти назад забудовнику, який буде добудовувати ЖК "Аркади".

«Саме з прибутку з землі (шляхом залучення попередньої інвестиції) і має відбуватися добудова теперішніх об`єктів без доплат», - заявляють в організації.

Нагадаємо, що в кінці серпня мер Києва Віталій Кличко доручив "Київміськбуду" провести аудит недобудованих житлових комплексів Аркади.

P.S.

Холдингова компанія «Київміськбуд» на своєму сайті заявила, що інформація про результати аудиту об’єктів «Аркада», згідно з яким на добудову не вистачає 7 млрд грн, не відповідає дійсності.

"На сьогоднішній день аудит триває, підраховано лише суму коштів, яка може надійти від непроданих квадратних метрів та доплат за розстрочками. Проте, ще немає остаточної цифри, необхідної саме для добудови житлових комплексів. Тож аудит не завершено, тривають кінцеві підрахунки. Остаточна інформація щодо результатів аудиту об’єктів «Аркади» буде оприлюднена «Київміськбудом» у листопаді", - зауважили в "Київміськбуді".