Аслунд йде з наглядової ради "Укрзалізниці"

Все про економіку та фінанси

Cтарший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд повідомив, що йде з наглядової ради "Укрзалізниці", пише НВ.

За словами Аслунда, він вважає надмірними юридичні ризики, на які наражається. "Хоча в договорах, підписаних нами при призначенні, нам обіцяли страхування відповідальності директорів і посадових осіб, що є стандартною практикою при членстві в раді, наш акціонер, український уряд, не надав нам таке страхування", - констатує співробітник Atlantic Council.

Він додав, що "багато наших рішень не виконуються керівництвом Укрзалізниці", "також уряд не забезпечує компанії прийнятні регуляторні або фінансові умови для модернізації та підвищення ефективності (необгрунтований земельний податок; тарифи, які значно нижче рівня витрат; напосідання у питанні того, щоб кількість співробітників залишалася дуже роздутою; і так далі)", і "ці обставини ставлять компанію в хитке фінансове становище".

"По-третє, нам, членам наглядової ради Укрзалізниці, з квітня нічого не платять. Після п’яти місяців невиплати зарплати я вважаю малоймовірним, що нинішній український уряд буде виплачувати якусь винагороду членам наглядової ради", - зазначив Аслунд.

"Основна проблема в тому, що президент і його гучні депутати не вірять у хороше корпоративне управління. Ми — іноземні члени наглядових рад тринадцяти великих державних компаній і банків — наполегливо працювали, щоб спробувати поліпшити державні компанії України. Від президента (єдиного президента України, з яким я ніколи не зустрічався) ми отримуємо тільки образи і перешкоди.

<...> Я не відчуваю, що потрібен акціонеру, і мені не запропонували прийнятні умови роботи, в той час як юридична відповідальність лежить на мені. Не так потрібно керувати залізницею", - резюмував старший науковий співробітник Atlantic Council.