"АрселорМіттал Кривий Ріг" хоче виплатити дивіденди на 10,8 млрд грн на фоні скандалу з ДФС

Все про економіку та фінанси

ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" повідомило в системі розкриття інформації НКЦПФР, що 10 жовтня відбудуться загальні збори акціонерів.

У порядок денний включене в т.ч. питання про виплату дивідендів за простими акціями в сумі 10,845 млрд грн, що на одну просту іменну акцію складає 2,81 грн.

Нагадаємо, прибуток "АрселорМіттал Кривий Ріг" за 2018 рік становив 9,51 млрд грн (за 2017 рік - 5,06 млрд грн).

На початку травня компанія повідомляла, на зборах акціонерів, які відбулися 25 квітня, було ухвалено рішення направити прибуток за 2018 рік на розвиток виробництва.

На поточному тижні в.о. голови комісії з реорганізації Офісу великих платників податків ДФС Євген Бамбізов заявив про податкові претензії до "АрселорМіттал Кривий Ріг" на 9 млрд грн за результатами аудиту.

За словами Бамбізова, основна сума пов`язана зі сплатою рентної плати за використання надр, заниженням орендної плати за землю. Окрім цього, серед озвучених претензій - робота з підприємствами, які мають ознаки фіктивних.

Після цього "АрселорМіттал Кривий Ріг" констатував, що Офіс великих платників податків ДФС з 14 травня проводив планову виїзну документальну перевірку підприємства, яка завершилася 29 серпня. Перевірка охоплювала період з грудня 2014 року по 31 березня 2019-го.

"На сьогодні підприємство не отримало ні акту за результатами проведення такої перевірки, ні податкового повідомлення-рішення. Тому у підприємства ще не було можливості представити свої заперечення і пояснення до акта. Процедура оскарження податкового повідомлення-рішення також ще не почалася. Ми не маємо в своєму розпорядженні будь-якої офіційної інформації про суму можливих донарахувань податків і зборів, а також про штрафні санкції за підсумками перевірки", - йшлося в заяві АМКР.

Крім того, Державна податкова служба публічно наголосила, що Офіс великих платників податків ДПС очолює Олексій Дерев’янко, “у той час як Євген Бамбізов виконує обов’язки голови комісії з реорганізації Офісу великих платників податків ДФС, яка перебуває у стані ліквідації”.

“Євген Бамбізов не є працівником ДПС та не має жодного відношення до проведення податкових перевірок.

З приводу висловлювань Євгена Бамбізова журналістам щодо ніби-то податкових донарахувань та накладення штрафних санкцій на низку підприємств, Державна податкова служба інформує, що вказані питання не входять до сфери повноважень Є. Бамбізова. На цей час податкові перевірки щодо цих підприємств не завершені, жодних рішень не прийнято.

Інформуємо, що будь-які рішення про донарахування чи накладення санкцій на платників податків (зокрема, згадуваних Є. Бамбізовим), може бути прийнято лише в межах передбаченої законом процедури уповноваженими структурами новоствореної Державної податкової служби України", - йшлося в повідомленні ДПС.