"АрселорМіттал" прокоментував 9-мільярдну заяву Бамбізова

Все про економіку та фінанси

ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг" висловило думку, що керівник Офісу великих платників податків ДФС Євген Бамбізов розкрив конфіденційну інформацію, поширивши інформацію про донарахування підприємству 9 млрд грн податкових платежів за результатами перевірки, пише “Інтерфакс-Україна”.

При цьому прес-служба комбінату підтверджує, що Офіс великих платників податків ДФС дійсно з 14 травня проводив планову виїзну документальну перевірку підприємства, яка завершилася 29 серпня. Перевірка охоплювала період з грудня 2014 року по 31 березня 2019-го.

"На сьогодні підприємство не отримало ні акту за результатами проведення такої перевірки, ні податкового повідомлення-рішення. Тому у підприємства ще не було можливості представити свої заперечення і пояснення до акта. Процедура оскарження податкового повідомлення-рішення також ще не почалася. Ми не маємо в своєму розпорядженні будь-якої офіційної інформації про суму можливих донарахувань податків і зборів, а також про штрафні санкції за підсумками перевірки", - констатується в заяві АМКР.

У ній також наголошується, що передбачена законодавством процедура проведення податкових перевірок та оформлення їх результатів дає платнику податку право надання у встановлений термін заперечень до акта перевірки. Тільки на підставі акта перевірки та розгляду заперечень платника податків податковий орган має право винести рішення про нарахування податкових зобов`язань та виставити податкові повідомлення-рішення. У цьому випадку платник податків зобов`язаний або сплатити до бюджету нараховану податковим органом суму податку, збору, штрафу; або оскаржити це повідомлення-рішення в адміністративному або судовому порядку. Такими є вимоги Податкового кодексу.

"У зв`язку з цим ми були вкрай здивовані публічними заявами керівника Офісу великих платників податків. Ми вважаємо, що робити публічні заяви до надання підприємству акту податкової перевірки, як мінімум, передчасно і некоректно. Ми не можемо розглядати такі заяви інакше як упереджені і спрямовані на безпідставну дискредитацію ділової репутації підприємства. Вважаємо, що практика, коли платник податків дізнається про донарахування податків і зборів з публічних заяв керівника підрозділу податкової служби до появи акта перевірки неприйнятною і не сприяє поліпшенню інвестиційної привабливості країни", - підкреслює в заяві, і додається, що такі дії викликають у АМКР" обгрунтоване занепокоєння - подібні твердження ставлять під сумнів законність висновків, зроблених ДПС за результатами проведення такої перевірки".

АМКР також прокоментувала твердження керівника Офісу великих платників податків про те, що податківці активно співпрацювали з питань деяких податкових донарахувань підприємству зі Службою безпеки України (СБУ), а також про те, що цей правоохоронний орган надавав інформацію з рентної плати та податку на землю , а податківці вже проаналізували її і вийшли на кінцевий результат.

"Як законослухняний платник податків і господарський суб`єкт підприємство завжди тісно співпрацює з усіма правоохоронними органами. Зокрема, надає необхідні документи і інформацію в рамках вимог законодавства. Служба безпеки України не зверталася до нас із запитами щодо рентної плати та плати за землю, також не проводила на підприємстві ніяких слідчих або оперативних дій, пов`язаних з цими податковими платежами. Крім того, у нас викликає сумнів, що до повноважень Служби безпеки Україна відноситься збір і надання в податкову службу інформації, пов`язаної зі сплатою податків і зборів", - резюмується в коментарі.

Прес-служба нагадує, що 60 млрд грн в цілому заплатив АМКР за податковими платежами та зборами з моменту придбання підприємства компанією ArcelorMittal (за 2006-2018 рр.). За 2018 рік підприємство сплатило 8,82 млрд грн, а за перше півріччя 2019 го - 4,77 млрд грн.

Як повідомлялося, Бамбізов в середу повідомив журналістам, що Офіс великих платників податків завершив розпочатий 14 травня 2019 року аудит "ArcelorMittal Кривий Ріг", сума претензій складає 9 млрд грн.

За його словами, основна сума пов`язана зі сплатою рентної плати за використання надр, заниженням орендної плати за землю. Крім цього, серед претензій Офісу - робота з підприємствами, які мають ознаки фіктивних.

"Ми готові передати ці матеріали в правоохоронні органи", - зазначив глава Офісу.

"З даного питання ми активно співпрацювали зі Службою безпеки України, вони нам надавали інформацію по рентній платі та податку на землю, а ми вже аналізували її і вийшли на кінцевий результат", - додав Бамбізов.