Аргентина: песо впав на 30% після перемоги популіста на праймеріз

Все про економіку та фінанси

Курс аргентинського песо знецінився майже на 30% після недільних праймеріз, на яких переміг кандидат у президенти від опозиції Альберто Фернандес, пише УНІАН.

Фернандеса, який висувався в парі з екс-президентом Крістіною Фернандес де Кіршнер (у разі перемоги стане віце-президентом), підтримали понад 47% виборців, а чинного президента Аргентини Маурісіо Макрі — лише близько третини.

Президентські вибори в Аргентині призначені на 27 жовтня. Для перемоги кандидат повинен набрати більше 45% голосів виборців або 40% за умови, що відрив від найближчого суперника буде не менше 10%.

Раніше Bloomberg наводив прогноз BTG Pactual Argentina, згідно з яким через поразку Макрі і зростання ймовірності приходу до влади популістичного лідера песо може втратити 25%, а облігації — впасти приблизно на 20%, хоча деякі стратеги очікують інтервенцій на підтримку валюти.

Інвестори побоюються, що пероніст Фернандес в разі перемоги може повернути контроль за валютою та рухом капіталу, відійшовши від більш «ринкової» політики Макрі.