Аргентина каже, що домовилася з кредиторами про списання частини боргу

Все про економіку та фінанси

Аргентина оголосила про досягнення угоди з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу на суму близько $65 млрд, що дозволило їй вийти з глухого кута, що склався за останні тижні, і підготувало ґрунт для укладення офіційної угоди в кінці цього місяця, пише Reuters.

Аргентинське лівоцентристський уряд пероністів в квітні зробив агресивне пропозицію власникам облігацій, яку було швидко відкинуто.

Після непростих переговорів на початку липня уряд зробив "остаточну" пропозицію, вартістю близько 53,5 цента за долар. Кредитори згуртувалися навколо зустрічної пропозиції, вимагаючи приблизно на 3 центи більше.

Після фінальної стадії переговорів між урядом, кредиторами і радниками обидві сторони дійшли згоди про вартість близько 54,8 цента і юридичні застереження, яких вимагали власники облігацій, сказало джерело, близьке до переговорів.

Уряд встановив крайній термін для офіційного прийняття кредиторами зміненої пропозиції 24 серпня, після чого на початку вересня буде випущено нові облігації. 

Загальна сума боргу Аргентини становить $323 млрд, або близько 90% ВВП. Велика частина державного боргу - в іноземній валюті.

Південноамериканська країна веде переговори з Міжнародним валютним фондом про укладення нової угоди на заміну знакової угоди на $57 млрд. Аргентина вже отримала в її рамках близько $44 млрд.

Аргентина також винна кредиторам Паризького клубу $2,1 мільярда, які спочатку повинні були бути виплачені в травні. Вона скористалася продовженням терміну платежу на один рік і має намір провести переговори про подальші зміни з групою країн-кредиторів.

Законопроект про реструктуризацію боргу країни в іноземній валюті, випущений відповідно до місцевого законодавства, наразі знаходиться на розгляді аргентинського Конгресу.