Арахамія: влада України хоче обговорити з адміністрацією Байдена реструктуризацію боргів

Все про економіку та фінанси

Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що влада України має намір на початку 2021 року підняти питання про часткову реструктуризацію зовнішніх боргів після формування нового складу Адміністрації президента США, пишуть "Українські новини".

"Стратегія наша яка? Дочекатися поновлення Адміністрації США, оскільки вони, так би мовити, основний кредитор або стейкхолдер, який впливає на всіх кредиторів - якірний такий. І з новою адміністрацією, оскільки позиція України для них важлива і близька, провести переговори щодо часткової реструктуризації боргу", - сказав Арахамія. 

P.S.

Згодом Давид Арахамія висловив сподівання, що Україна зможе домовитися з новою адміністрацією Білого дому про виділення США в 2021 році нових гарантій по єврооблігаціях України на $1 млрд, що дозволить рефінансувати подібний випуск єврооблігацій 2016 року.

"У вересні 2021 року настає термін погашення третього випуску облігацій зовнішньої державної позики під гарантії США обсягом $1 млрд. Ми сподіваємося, що з приходом нової адміністрації Білого дому нам вдасться домовитися з нашими стратегічними партнерами про рефінансування цієї позики", - сказав Арахамія.

За його словами, перевипуск єврооблігацій під гарантію США означає фінансування держбюджету України на пільгових умовах, яке особливо важливе в наступному році, коли на вересень припадає пік виплат за зовнішнім боргом в Україні.

Як повідомлялося, Україна 23 вересня 2016 року розмістила євробонди на $1 млрд під гарантії США за найнижчою в історії держави ставкою в 1,471%. Організатори розміщення - Citi, JP Morgan і Morgan Stanley. Термін обігу цінних паперів - 5 років, максимальна ставка купона - 2,5% річних.

Перед цим Україна і США в червні підписали угоду про надання країні третього траншу кредитних гарантій на $1 млрд. Кошти намічено було використовувати на соцпідтримку найбільш вразливих верств населення.

Перший випуск п`ятирічних євробондів на $1 млрд під гарантії США Україна розмістила в травні 2014 року. Дохідність паперів тоді на 28 базисних пунктів перевищила дохідність держоблігацій США і склала 1,844% річних. Організаторами виступали JP Morgan і Morgan Stanley.

Через рік, у травні 2015 року, Україна знову розмістила п`ятирічні єврооблігації на $1 млрд під гарантії США з дохідністю, що перевищує аналогічні американські держоблігації на 32 базисних пункту. Організаторами угоди виступили Citi, JP Morgan і Morgan Stanley.

У період адміністрації Трампа спроби домогтися виділення таких гарантій для рефінансування перших двох випусків завершилися безрезультатно. Вони були погашені в строк і в повному обсязі.