Арахамія: усі фракції підтримали зміни в законі про НАБУ

Все про економіку та фінанси

Усі парламентські фракції підтримують ухвалення урядового законопроекту про процедуру звільнення директора Національного антикорупційного бюро України, заявив глава фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія у суботу після спільної наради керівництва парламенту, уряду та лідерів фракцій, пише "Інтерфакс-Україна".

"Щодо НАБУ є повне узгодження, тобто всі фракції висловилися про підтримку цього законопроекту", - сказав Арахамія журналістам.

Як повідомлялося, 27 листопада Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект №4437 "Про внесення змін до Закону "Про Національне антикорупційне бюро України".

Проект закону пропонує внести зміни до ст.1 та 6 Закону про "Національне антикорупційне бюро України", якими визначити, що НАБУ утворюється і здійснює свою діяльність відповідно до вимог закону. Тоді як згідно з чинною редакцією закону, утворення НАБУ належить до повноважень президента.

У законопроекті також пропонується встановити повноваження Верховної Ради ухвалювати рішення про звільнення директора НАБУ з посади за наявності підстав, визначених профільним законом.

Водночас запропонованими змінами передбачено, що особа, призначена на посаду директора НАБУ, продовжує виконувати свої повноваження до моменту призначення нового керівника в порядку, визначеному законом "Про Національне антикорупційне бюро України", але не пізніше закінчення терміну повноважень.