Арахамія: сподіваємося, що США в 2021 році дадуть гарантії по євробондам України на $1 млрд

Все про економіку та фінанси

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія висловив сподівання, що Україна зможе домовитися з новою адміністрацією Білого дому про виділення США в 2021 році нових гарантій по єврооблігаціях України на $1 млрд, що дозволить рефінансувати подібний випуск єврооблігацій 2016 року, пише "Інтерфакс-Україна".

"У вересні 2021 року настає термін погашення третього випуску облігацій зовнішньої державної позики під гарантії США обсягом $1 млрд. Ми сподіваємося, що з приходом нової адміністрації Білого дому нам вдасться домовитися з нашими стратегічними партнерами про рефінансування цієї позики", - сказав Арахамія.

За його словами, перевипуск єврооблігацій під гарантію США означає фінансування держбюджету України на пільгових умовах, яке особливо важливе в наступному році, коли на вересень припадає пік виплат за зовнішнім боргом в Україні. 

Як повідомлялося, Україна 23 вересня 2016 року розмістила євробонди на $1 млрд під гарантії США за найнижчою в історії держави ставкою в 1,471%. Організатори розміщення - Citi, JP Morgan і Morgan Stanley. Термін обігу цінних паперів - 5 років, максимальна ставка купона - 2,5% річних.

Перед цим Україна і США в червні підписали угоду про надання країні третього траншу кредитних гарантій на $1 млрд. Кошти намічено було використовувати на соцпідтримку найбільш вразливих верств населення.

Перший випуск п`ятирічних євробондів на $1 млрд під гарантії США Україна розмістила в травні 2014 року. Дохідність паперів тоді на 28 базисних пунктів перевищила дохідність держоблігацій США і склала 1,844% річних. Організаторами виступали JP Morgan і Morgan Stanley.

Через рік, у травні 2015 року, Україна знову розмістила п`ятирічні єврооблігації на $1 млрд під гарантії США з дохідністю, що перевищує аналогічні американські держоблігації на 32 базисних пункту. Організаторами угоди виступили Citi, JP Morgan і Morgan Stanley.

У період адміністрації Трампа спроби домогтися виділення таких гарантій для рефінансування перших двох випусків завершилися безрезультатно. Вони були погашені в строк і в повному обсязі.