Арахамія: розгляд законопроекту про ринок землі в 2-му читанні може тривати кілька місяців

Все про економіку та фінанси

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія висловив думку, що розгляд у другому читанні законопроекту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення може заблокувати роботу Верховної Ради на кілька місяців, пише "Укрінформ".

"Враховуючи те, що є ризики, що може бути заблокована Верховна Рада на декілька місяців, ми хочемо проголосувати всі важливі законопроєкти, які з минулого року ще залишилися в другому читанні і таке інше, і потім вийти в землю. Тому що земля може просто заблокувати парламент", - зазначив Д. Арахамія.

Перший заступник глави фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко зауважив, що парламент на цьому пленарному тижні не розглядатиме в другому читанні законопроект №2178-10, пише "РБК-Україна".

"Я не думаю, що на цьому тижні буде. Ви ж бачите, що наших колег по парламенту турбує процедура, меморандум, якісь ще там нюанси", - зазначив О. Корнієнко.

У порядку денному на цей пленарний тиждень 14-17 січня законопроект не значиться.

Нагадаємо, 13.11.2019 Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10).

28.12.2019 комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендував Верховній Раді прийняти документ в другому читанні і в цілому.

Голова комітету Микола Сольський повідомляв, що в законопроекті враховані такі основні правки:

- купувати землю зможуть тільки громадяни України, держава, громади та українські компанії, засновані українцями;
- допуск іноземців як засновників компаній може вирішуватися тільки на референдумі;
- встановлено обмеження не більше 10 тисяч гектарів в одні руки;
- власниками землі також можуть стати банки, якщо отримають землю як заставу, але впродовж двох років вони будуть зобов`язані продати такі ділянки на аукціонах;
- ціна землі не може бути нижче нормативного грошового оцінювання (що становить 25-30 тис грн за гектар).

Міністр економіки Тимофій Милованов наголошував, що купівля-продаж землі буде здійснюватися виключно в безготівковій формі.