Арахамія: голосування за закон про ринок землі може відбутися в середині квітня

Все про економіку та фінанси

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважає, що при нинішніх темпах розгляду правок фінальне голосування за законопроект №2178-10 про обіг земель сільськогосподарського призначення може відбутися 16-17 квітня. Про це він сказав журналістам в кулуарах парламенту, пише Lb.ua.

"Вчора міряли швидкість проходження правок, сьогодні ще домірювали, але вона ж не прискорюється. Якщо з такою швидкістю будемо рухатися, якщо взяти до уваги, скільки у нас пленарних тижнів, то це трапиться десь 16-17 квітня", - сказав він .

За два дні депутати встигли дійти тільки до 216-ї правки, це близько 5% від їх загальної кількості.

Арахамія пожартував, що парламентським кореспондентам можна взяти відпустку як мінімум на місяць, так як в парламенті найближчим часом ні новин, ні подій цікавих відбуватися не буде.

Нагадаємо, в першому читанні законопроект про землю ухвалили ще в середині листопада. До другого читання було подано більше 4 тисяч правок.

Законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення передбачає відкриття ринку з жовтня 2020 року.

Він дозволяє громадянам України і українським компаніям без іноземних бенефіціарів купувати до 10 тис. гектарів землі в одні руки. Купівля дозволена тільки через безготівковий розрахунок і при підтвердженні законності походження коштів.