Апеляційний суд відмовився розглядати одну зі скарг ВЕБ.РФ на "аукціон Коломойського"

Все про економіку та фінанси

6 серпня Київський апеляційний суд задовольнив клопотання держвиконавця і компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським та його партнерами, й закрив провадження у справі №796/165/18 за скаргою російської держкорпорації “ВЕБ.РФ” (власник Промінвестбанку) на дії держвиконавця в рамках зведеного виконавчого провадження №59036926 щодо укладення договору про продаж 99,77% акцій Промінвестбанку на фондовій біржі “ПФТС”.

“Враховуючи те, що заявник не є стороною вказаного виконавчого провадження, яке безпосередньо пов`язане із предметом оскарження, він не наділений процесуальним правом щодо оскарження дій державного виконавця в порядку цивільного судочинства. Цей спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства”, - зазначив Київський апеляційний суд.

Нагадаємо, 28 серпня планувався аукціон з продажу 99,77% акцій Промінвестбанку на фондовій біржі “ПФТС” з початковою ціною 532 млн грн.

Цей аукціон мав відбутися за ініціативою Державної виконавчої служби на підставі виконавчих документів, виданих Апеляційним судом м. Києва на виконання рішення Арбітражного суду Гааги (Нідерланди) від 02.05.2018, яким було задоволено позов “приватівських” структур про стягнення 139 млн дол (плюс 20 млн дол відсотків) з Росії в особі Мін’юсту РФ як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване в “приватівців” у Криму після його анексії Росією.

Разом з тим, 24.07.2019 Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання “ВЕБ.РФ” (в справі №757/36346/19-ц) та заборонив Державній виконавчій службі вчиняти будь-які дії щодо продажу 99,77% акцій Промінвестбанку, а також заборонив фондовій біржі “ПФТС” вчиняти будь-які дії щодо підготовки та проведення відповідного аукціону з продажу арештованих акцій банку.

01.08.2019 Київський апеляційний суд (згаданий, до речі, на початку повідомлення, - ред.) відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою “приватівців” на ухвалу суду першої інстанції від 24.07.2019.