Апеляційний суд скасував судову процедуру банкрутства Златобанку

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 14 січня Північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу Нацбанку і ФГВФО та скасував рішення суду першої інстанції про порушення справи про банкрутство АТ "Златобанк". Також апеляційний суд відмовив у порушенні справи про банкрутство АТ "Златобанк".

"Ми вітаємо рішення суду апеляційної інстанції. Це дає змогу повернути "Златобанк" в управління Фонду гарантування та застосовувати до банку процедури припинення діяльності виключно в порядку, передбаченому Законами України "Про банки і банківську діяльність" та "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", – зазначив начальник відділу правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Сергій Бойко.

19 червня 2019 року Госпсуд м. Києва порушив провадження в справі про банкрутство АТ "Златобанк" за заявою кредитора банку. Заяву було прийнято до розгляду, незважаючи на те, що законодавством України визначено, що ліквідація банків може відбуватися виключно в межах процедур, передбачених Законом "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", а не за загальною процедурою банкрутства.

Національний банк оскаржив зазначене рішення суду, адже, зауважує регулятор, скасування в судовому порядку рішення про визнання неплатоспроможним та ліквідацію АТ "Златобанк" жодним чином не позбавляє його статусу банку.

"У будь-якому разі АТ "Златобанк" як банківська установа має або перебувавати під наглядом регулятора – Національного банку України, або виводитися з ринку Фондом гарантування, а тому не може ліквідуватися в інший спосіб, ніж це визначено Законами України "Про банки і банківську діяльність" та "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб"", - резюмує НБУ.

13 лютого 2015 року Правління Національного банку прийняло постанову № 105 "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "Златобанк" до категорії неплатоспроможних"