Апеляційний суд: мільярдний боржник Приватбанку - банкрут

Все про економіку та фінанси

16 липня Центральний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Київській області та залишив без змін постанову Госпсуду Дніпропетровської області від 17.01.2019 (у справі №904/5868/18), якою ТОВ “Ключове рішення” було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Рішення про припинення діяльності підприємства шляхом ліквідації було прийнято учасниками ТОВ “Ключове рішення” ще 17.11.2017.

За даними проміжного ліквідаційного балансу боржника, складеного станом на 31.05.2018, його необоротні активи становили 82,7 млн грн; оборотні активи - 3,73 млн грн; дебіторська заборгованість - 8,52 млн грн; залишок грошових коштів - 45 тис грн; кредиторська заборгованість - 94,4 млн грн.

"За результатами аудиторської перевірки, що проводилася ТОВ «Аудиторська фірма «Ален-Менеджер», складено Аудиторський звіт 2018-1-58 від 02.07.2018р. 

Не встановлено ознак дій фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності.

Ліквідаційною комісією боржника дотримано вимоги законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи", - йдеться в постанові суду від 16.07.2019.

Як писав Finbalance, 28 березня Госпсуд Дніпропетровської області в рамках справи №904/5868/18 про банкрутство ТОВ “Ключове рішення” (на ліквідації) визнав грошові вимоги Приватбанку на суму 1,1 млрд грн, у т.ч. 609,2 млн грн - четвертої черги та 513,9 млн грн - шостої черги. Крім того, окремо було внесено до реєстру вимог кредиторів вимоги банку, забезпечені заставою, в розмірі 12,5 млн грн.

Також суд визнав грошові вимоги ПрАТ "Страхова компанія "Інгосстрах" на суму 966,9 млн грн (четверта черга).

Згідно з судовими матеріалами, між ПрАТ “СК "Інгосстрах", Приватбанком і Акцент-Банком були укладені договори страхування кредитів позичальників (боржників) - ТОВ "Долма", ТОВ «Тайлон», Сільськогосподарського приватного підприємства «Біле озеро», ТОВ "Комінтерн-Агро", ТОВ "Коновалівське", Сільськогосподарського ТОВ «Імені Мічуріна».

Як зазначалося, після виплати банкам відшкодування між страховою компанією та позичальниками в 2015-2018 роках були укладені договори про добровільне погашення заборгованості (як констатується, ці зобов’язання боржниками не виконані), а поручителем виступило ТОВ “Ключове рішення”.

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ТОВ “Ключове рішення” значиться компанія Торделла Корпорейшн (Беліз).

СК “Інгосстрах” пов’язували з “приватівцями”. У держреєстрі кінцевими бенефіціарами страхової компанії вказані Юлія Бурхан, Тетяна Акімова, Ігор Борисенко, Сергій Вікторовський, Тетяна Гайворонська, Анна Єсіпова, Артем Замша, Костянтин Івлєв, Юрій Пугач.