Апеляційна палата ВАКС заочно арештувала Бахматюка

Все про економіку та фінанси

28 травня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляційну скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і обрала екс-власникові ВіЕЙБі Банку Олегові Бахматюку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на прес-службу суду.

«Суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора та обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. На даний час підозрюваний перебуває поза межами України, після його затримання і не пізніш як через сорок вісім годин з часу доставки підозрюваного до місця кримінального провадження буде розглянуто за його участю питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м’який запобіжний захід у встановленому законом порядку», – зазначили в прес-службі Апеляційної палати ВАКС.

Повідомляється, що рішення «набрало законної сили з моменту проголошення, є остаточним та оскарженню не підлягає».

Як пише УНІАН, Олег Бахматюк назвав вказане судове рішення політично заангажованим, незрозумілим і нелогічним. За словами бізнесмена, воно зупинило рух на шляху до мирного вирішення питання повернення заборгованості банків.

Нагадаємо, наприкінці минулого року НАБУ оголосило О. Бахматюка. Датою його зникнення на сайті МВС у розділі про осіб, що перебувають у розшуку, вказано 21 листопада 2019 року.

13 листопада НАБУ повідомило, що оголосило про підозру Бахматюку в провадженні про заволодіння 1,2 мільярда гривень стабілізаційного кредиту.

Того ж дня підозру також оголосили колишньому голові правління фінансової установи.

Обом громадянам про підозру повідомили заочно, оскільки їхнє місце перебування не було встановлено.

Загалом у цьому провадженні 10 підозрюваних. Серед них – голова правління «Райффайзен Банку Аваль» і колишній перший заступник голови НБУ Олександр Писарук. Правління НБУвисловлювало обурення врученням підозри Писаруку.

За даними слідства, у жовтні 2014 року «VAB Банк» звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Нацбанк погодився, хоча фінустанова не надала всі необхідні документи. У прокуратурі стверджують, що вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, була завищена майже у 25 разів. Через місяць банк визнали неплатоспроможним, ще пізніше – відправили на ліквідацію.

Колишній власник «VAB Банку» та голова ради директорів «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк звернувся до президента України Володимира Зеленського із закликом «зупинити призначення винних без жодного права на захист». Бахматюк підтвердив, що перебуває за кордоном і готовий до співпраці з слідством.