Антикризові програми ФРС на $3 трлн роздувають бульбашки на ринках

Все про економіку та фінанси

Надані Федеральною резервною системою (ФРС) кошти в розмірі $3 трлн, покликані уникнути економічної кризи під час пандемії коронавіруса, сприяють створенню бульбашок на різних американських ринках, пише Reuters.

Американський ЦБ пообіцяв купувати активи в необмеженому обсязі, щоб підтримати ліквідність на ринку, збільшивши розмір свого балансу з $4,2 трлн в лютому до поточних $7 трлн.

І хоча головним чином Федрезерв купує казначейські облігації США і цінні папери, забезпечені заставами (MBS), обіцянки підтримати ринок корпоративних облігацій було досить, щоб підстьобнути ажіотажний попит інвесторів на облігації та акції.

"Коронавірус тепер має зворотний зв`язок з ринками. Чим гірше стає від коронавірусу, тим кращі ринки, тому що ФРС буде давати стимули. Це те, що рухає ринками", - сказав Ендрю Бреннер, глава відділу міжнародних операцій з інструментами з фіксованою прибутковістю в NatAlliance.

Нижче наведено приклади деяких ринкових бульбашок, які інвестори пов`язують з втручанням Федрезерву.

Золоте дно для фондового ринку

Федрезерв не купував акції в рамках програм фінансового стимулювання. Але його майже нульові процентні ставки і кредитна підтримка для широкого спектра компаній змусили інвесторів, які шукають дохідності, повернутися на ринок акцій.

З моменту досягнення дна 23 березня індекси S&P 500 і Dow Jones Industrial Average зросли більш ніж на 40%, а Nasdaq - майже на 60%. Форвардне співвідношення ціна-прибуток S&P 500 наразі складає 21,5, що в останній раз спостерігалося під час буму доткомів 20 років тому. 

Розквіт IPO

Ейфорія фондового ринку поширилася і на первинні публічні розміщення (IPO) та інші продажі акцій інвесторам.

Обсяг залучених коштів на американських ринках акціонерного капіталу в другому кварталі склав рекордні $184 млрд, згідно з даними Refinitiv IFR. За даними Dealogic, ціна розміщення перевищувала цільовий діапазон в рамках IPO на загальну суму більш ніж $8,9 млрд в другому кварталі, що є найвищим показником з третього кварталу 2014 року.

"Навіщо комусь купувати Nissan за цінами Bentley - мені незрозуміло, але саме це і відбувається в цілому з будь-яким привабливим IPO", - сказав Річард Бернстін, директор з інвестицій Richard Bernstein Advisors.

Розгул боргу

Програми скупки облігацій ФРС стимулювали компанії виходити на кредитні ринки і зробили другий квартал самим жвавим за всю історію для випуску боргових зобов`язань.

У першому півріччі паперів інвестиційного класу було продано на суму близько $1,2 трлн, що є найвищим обсягом емісії, зареєстрованим Асоціацією індустрії цінних паперів і фінансових ринків. Незважаючи на те, що ФРС утрималася від покупки більшості "сміттєвих" облігацій, обсяг емісії склав $200 млрд за період до кінця червня, що більш ніж в два рази перевищує минулорічний показник.