ВВП США в ІІ кварталі впав на 9,5% у річному вимірі [доповнено]

Все про економіку та фінанси

Економіка США в ІІ кварталі скоротилася максимально з часів Великої депресії, оскільки пандемія вдарила по видатках споживачів і компаній. При цьому відновлення виявилося під загрозою через різке зростання кількості випадків заражень коронавірусом, пише Reuters.

ВВП США в ІІ кварталі впав на 32,9% в перерахунку на річні темпи, показавши максимальний спад з початку ведення статистики в 1947 році, повідомило міністерство торгівлі.

Попереднє рекордне зниження ВВП було зафіксовано в ІІ кварталі 1958 року і склало 10%. У І кварталі 2020 року економіка США скоротилася на 5%.

Основна частка історичного падіння припала на квітень, коли економічна активність виявилася паралізована через закриття підприємств, заводів і ресторанів для стримування спалаху вірусу.

Хоча в травні активність почала відновлюватися, прискорення зростання числа випадків коронавіруса стримало надії на різке відновлення в ІІІ кварталі.

За оцінками економістів, падіння могло бути ще сильнішим без безпрецедентних бюджетних стимулів в розмірі майже $3 трлн.

Споживчі витрати в ІІ кварталі впали на 34,6%, інвестиції компаній скоротилися на 27%.

Обсяг американського експорту впав в квітні-червні на 64,1%, імпорту - на 53,4%.

P.S.

Головний економіст Альфа-Банку Олексій Блінов уточнює, що в США - "трохи інші стандарти подання статистичної інформації".

"Як ключовий показник вони використовують annualized rate, який є по суті екстраполяцією зміни відповідного кварталу на річний вимір. За нормальних часів показники більш-менш схожі, але у даному випадку це дає щось на кшталт чотирьох коронакриз за чотири квартали поспіль.

Насправді спад реального ВВП США у 2кв20 у річному вимірі становив 9.5% (таблиця "українського" формату рік-до-року нижче)", - зауважив аналітик.