АМКУ отримав заявку мобільного оператора з Азербайджану на придбання Vodafone Ukraine

Все про економіку та фінанси

Другого за величиною мобільного оператора в Україні готується поглинути компанія з Азербайджану, пише Liga.net.

У понеділок в Антимонопольний комітет зайшла заявка на концентрацію ВФ Україна (Vodafone Ukraine) від компанії Bakcell (Баку), повідомила в коментарі виданню держуповноважена АМКУ Марія Процишен.

У компанії Vodafone цю інформацію поки ніяк не коментують.

Раніше Liga.net вже повідомляла, що українським Vodafone зацікавилися інвестори з Азербайджану. Але у джерел видання була інформація, що до української компанії прицінюється інший гравець з Азербайджану - Azercell. У Azercell пізніше цю інформацію спростовували.
 
Компанія Bakcell - оператор мобільного зв`язку та провідний провайдер мобільного інтернету в Азербайджані. Вона була заснована в 1994 році і була СП уряду і приватної ізраїльської компанії GTIB. Зараз у відкритих джерелах немає точних відомостей, хто є основним власником Bakcell.

Мережа Bakcell, що складається з більше 7500 базових станцій, охоплює 93% території (виключаючи окуповані території) і 99% населення Азербайджану. Компанія обслуговує більше 3 млн осіб

Vodafone Ukraine обслуговує 19,7 млн ​​абонентів. Чистий прибуток ВФ Україна в 2018 році склав 1,8 млрд грн, дохід - 12,8 млрд грн. Компанія входить до групи МТС (через дві проміжні юрособи - люксембурзьку Allegretto Holding S.a.r.l. і нідерландську Preludium B.V.), в якій мажоритарним акціонером є російський бізнесмен Володимир Євтушенков.

Бізнес МТС в Україні керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій недавно оцінював в $1,2-1,3 млрд.