АМКУ оштрафував компанію Ахметова на 53 млн грн за тендерну змову

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував ТОВ "Корум Україна", яке входить в СКМ Ріната Ахметова, і оформлене на мешканку Донецька АТ "НПК "Гірські машини" за змову на трьох тендерах державного "Львіввугілля", повідомив глава АМКУ Юрій Терентьєв, пише "БізнесЦензор".

Йдеться про тендери держпідприємства на закупівлю машин для видобутку вугілля (2 закупівлі), а також елеваторів та конвеєрів (1 торги) на загальну суму майже 330 млн грн.

"Однак справжньої конкуренції на торгах не могло бути, оскільки "Корум України" і "Гірські машини" узгодили свою поведінку, тобто змовилися", - зазначив Терентьєв.

Зокрема, АМКУ встановив, що обидві компанії пов`язані відносинами контролю через спільних засновників, мають спільних працівників і уповноважених осіб, надавали один одному фінансову допомогу і купували товари один в одного. Обидві компанії також використовують загальні засоби зв`язку, загальні IP-адреси, а в файлах і поданих від їх імені документах виявлені загальні властивості.

"Наведена сукупність доказів розцінена Антимонопольним комітетом України як порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів. На ТОВ "Корум Україна" накладено штраф у розмірі 53 млн грн, на АТ "НПК "Гірські машини" - 3,3 млн грн ", - повідомив Терентьєв.

Нагадаємо, холдинг "Корум Груп" Р. Ахметова раніше називався "Гірські машини".