АМКУ оштрафував "Ідея Банк" на 4 млн грн

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет заявив, що оштрафував "Ідея Банк" на 4 млн грн за поширення неправдивої інформації під час рекламної кампанії.

Відповідне рішення було прийняте адмінколегією Антимонопольного комітету, до якої увійшли голова АМКУ Ольга Піщанська, державна уповноважена Марія Процишен та голова Західного міжобласного територіального відділення комітету Ростислав Лещишин.

Як зазначається, у рамках розгляду справи спеціалісти комітету встановили, що "листівки, плакати, сітілайти, банери на сайтах та сторінки друкованих видань інформували громадян про видачу кредитів під «0%» та про «розпродаж» кредитів зі знижкою -50%" (цитата).

Цитата з повідомлення АМКУ: 

"Відповідна рекламна інформація під час перевірки виявилася далекою від реальності. Адже відсоткова ставка за кредитами становить 0,001% річних. Більше того, клієнту потрібно окремо платити щомісячні комісії за обслуговування, за відкриття пакету послуг та обов’язковий страховий внесок. Водночас банк в рекламі «забув» вказати максимальну суму, на яку може бути виданий кредит, реальну річну процентну ставку, максимальний строк, на який видається кредит. Ця інформація є обов’язковою для оприлюднення, і вона могла значною мірою вплинути на наміри потенційних клієнтів отримати кредит. Такі дії цілком могли призвести до отримання неправомірних переваг перед іншими учасниками ринку.

Це підтвердило і опитування потенційних споживачів банківських послуг. Вони вказали, що рекламна кампанія банку не інформує їх про будь-які додаткові плати та комісії при отриманні кредиту, викликає зацікавлення та спонукає до оформлення кредитів саме у цьому банку.

Разом з тим узагальнення відповідей банків-конкурентів продемонструвало, що вищезазначені рекламні твердження впливають на досягнення АТ «Ідея Банк» неправомірних переваг у конкуренції. Адже вони не описують повноту витрат під час обслуговування кредиту. Банки-конкуренти наголосили, що фінустанови зобов’язані в інформації про кредити вказувати всі витрати на отримання кредиту та подальші витрати на його повернення включно з нарахованими відсотками та комісіями. У інакшому випадку неповнота та неточність надання інформації може ввести клієнта в оману та посприяти оформленню кредиту.

Виходячи з цього, Антимонопольний комітет прийняв рішення визнати, що «Ідея Банк» вчинив порушення, передбачене статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді повідомлення неправдивих та неповних відомостей у рекламних оголошеннях щодо видачі кредитів. На компанію накладено штраф у розмірі чотирьох мільйонів гривень".