Група "Імперіал Тобакко" сплатила штрафи АМКУ на 460 млн грн, називає цей крок "тактичним"

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет заявив, що група компаній «Імперіал Тобакко», до якої входять «Імперіал Тобако Юкрейн» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», сплатила накладені комітетом штрафи на загальну суму майже 460 млн грн.

Відповідне рішення комітет прийняв 10 жовтня 2019 року в рамках справи про змову між монопольним дистриб’ютором цигарок та виробниками тютюнової продукції. Загальна сума штрафів, яка була накладена на всіх учасників змови, сягнула 6,5 млрд грн.

Група компаній «Імперіал Тобакко», як і інші фігуранти справи, спробувала оскаржити це рішення АМКУ в суді. Однак 20 липня цього року столичний господарський суд відхилив позов «Імперіал Тобако Юкрейн» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» до АМКУ з вимогою визнати частково недійсним рішення АМКУ про накладення на компанії штрафів.

Нагадаємо, рішенням від 10 жовтня визнано, що ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн», ПрАТ «Філіп Морріс Україна», ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна», ПрАТ «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна», ПАТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», ПзІІ «Імперіал Тобако Юкрейн», ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна», ПрАТ «А/Т тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки», ТОВ «ТЕДІС Україна» вчинили порушення, передбачене пунктом 5 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються обмеження доступу інших суб’єктів господарювання (покупців) на ринок первинного продажу виробниками сигарет.

За вчинені порушення накладено штрафи на:

- ТОВ «Тедіс Україна» – 3,4 млрд грн;
- ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» – 370 млн грн;
- ПрАТ «Філіп Морріс Україна» – 810 млн грн;
- ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна» – 430 млн грн;
- ПрАТ «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна» – 490 млн грн;
- ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна» – 80 млн грн;
- ПрАТ «А/Т тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки» – 450 млн грн;
- ПАТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» – 170 млн грн;
- ПзІІ «Імперіал Тобако Юкрейн» – 290 млн грн.

P.S.

В "Імперіал Тобакко" заявили, що ухвалили "тактичне рішення" оплатити штраф Антимонопольного комітету в сумі 460 млн грн, пише Liga.net.

За словами директора з корпоративних і юридичних питань компанії Юлії Завалишиної, АМКУ, не чекаючи рішення суду першої інстанції, подав до суду заяву про примусове стягнення штрафу і накладення арешту на рахунки компаній.

"Тому ми прийняли тактичне рішення оплатити штраф АМКУ і письмово повідомили комітет про незгоду з рішенням суду і намір доводити свою правоту в суді, тим самим позбавивши АМКУ юридичних підстав блокувати рахунки компанії", - заявила представник групи.

За словами Завалишиної, згідно п. 5 ст. 56 закону про захист економічної конкуренції, з моменту оголошення рішення першої інстанції і до моменту, коли апеляційний суд прийме до розгляду апеляцію компанії, в разі несплати штрафу нараховується пеня в розмірі 1,5% від суми штрафу в день (близько 7 млн ​​грн в день).

Вона зазначає, що станом на 24 липня повний текст рішення суду від 20 липня ще не оприлюднений, тому немає можливості подати апеляцію на оскаржуване рішення - компанія не знає, якими доводами керувалася суддя при винесенні рішення.

"Імперіал Тобакко" планує оскаржити рішення суду першої інстанції і готує звернення в Міжнародний арбітраж, в якому відповідачем вже буде виступати держава Україна.