АМКУ анонсував зміни в структурі власності PINbank

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет почав розглядати справу щодо концентрації компанією “Енергопоставка” акцій “Першого інвестиційного банку” (PINbank), забезпечить перевищення 50% голосів у вищому органі управління фінустанови, пише “БізнесЦензор” з посиланням на офіційні дані АМКУ.

У держреєстрі засновником ТОВ “Енергопоставка” вказана Неля Костенко.

За даними НБУ, на 01.01.2020 власником 88,9% акцій PINbank був Євген Гінер, ще 8,7% акцій належали Олександру Шандруку.

За інформацією регулятора, в 2016 році ТОВ “Енергопоставка” фіругувало в структурі власності PINbank: компанії належали 4,22% акцій фінустанови, а її бенефіціаром тоді значився Володимир Чередніченко.

При цьому в 2016 році серед міноритаріїв PINbank також значилася Неля Костенко (0,000022%).

Євгена Гінера називають одним з бенефіціарів російської групи VS Energy, яка в Україні контролює низку обленерго та готелів.

Неля Костенко була членом ревізійної комісії "Київобленерго", яке раніше належало VS Energy. Також вона працювала в ТОВ "ВС Енерджi Iнтернейшнл Україна" .

Наразі "Енергопоставка" володіє енергозбутовими компаніями, які були виділені з обленерго, підконтрольних групі VS Energy.

Нагадаємо, в січні НБУ погодив призначення Дмитра Золотька на посаду глави правління PINbank.

P.S.

Антимонопольний комітет також почав розглядати справу про концентрацію у вигляді придбання фізособою – громадянкою Франції Селівановою Наталією акцій компанії Financiere Egine Holding S.С.А (Люксембург), що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління компанії.

У держреєстрі Наталія Селіванова фігурує як бенефіціар ПрАТ “Готель “Прем’єр Палац”, яке знову ж таки пов’язують з VS Energy.

Згідно з інформацією в мережі LinkedIn, керуючим директором Financiere Egine Holding є син Гінера Вадим.