Альфа-Банк заявив, що не буде видавати клієнтам готівкові долари з їх депозитів і рахунків

Все про економіку та фінанси

Альфа-Банк заявив, що “у зв`язку з підвищеним попитом на готівкову валюту і обмеженим постачанням в Україну банкнот готівкової валюти” (цитата), він “тимчасово” припиняє продаж готівкової валюти в усіх відділеннях банку.

“Купівля валюти у населення – без змін. Обміняти валюту клієнти банку можуть онлайн у мобільному додатку Alfa-Mobile Ukraine.

Видачу готівкового долара США з будь-яких клієнтських рахунків (поточних, в тому числі карткових, депозитних, ощадних) тимчасово припинено. Операції з готівковим євро – без змін”, - йдеться в повідомленні банку, оприлюдненому на його офіційному сайті та сторінці фінустанови в Facebook.

У відповідь на коментар одного з Facebook-користувачів, адміністратор сторінки банку в цій соцмережі зауважив, що "ми не призупиняли видачу готівки - знімати кошти можна, при цьому долари можемо конвертувати і видавати" (цитата). "Це пов`язано з відсутністю готівкового долара в країні. Як тільки ситуація стабілізується, готівкові долари будуть видаватися", - констатується у відповідному дописі представника фінустанови.

Згодом Альфа-Банк підкреслив, що "тимчасові обмеження на видачу і продаж клієнтам доларів США пов`язані виключно з відсутністю постачання банкнот іноземної валюти в Україну через закриття кордонів і авіасполучення як з США, так і з країнами ЄС" (цитата). "На даний час банк активно шукає альтернативні способи доставки готівкової валюти в країну. Банк без обмежень видає кошти в національній валюті, а також виконує всі безготівкові платежі у всіх валютах", - наголосили у фінустанові.

Крім того, Альфа-Банк зауважив, що “в зв`язку із заходами щодо попередження поширення коронавіруса COVID-19” тимчасово призупинено роботу 45 його відділень в Києві, Львові, Одесі, Харкові, Полтаві, Хмельницькому та інших містах (повний перелік - тут).

Звертаючись до своїх клієнтів, Альфа-Банк зазначив, що розраховує “на підтримку і розуміння ситуації” та пообіцяв зробити “зі свого боку все, аби щоденні банківські сервіси працювали безперебійно” (цитата).

“Більшість банківських операцій ви можете зробити в дистанційних каналах обслуговування:

- мобільний додаток Alfa-Mobile Ukraine,
- інтернет-банкінг My Alfa-Bank,
- банкоматах банку, в тому числі безконтактних (NFC)
- контакт-центрі банку за телефоном (044) 494 0101.

Ми стежимо за розвитком ситуації, і будемо повідомляти про зміни в роботі банку і окремих сервісів на даній сторінці, а також на сторінці банку в Facebook”, - констатував Альфа-Банк.

P.S.

НБУ повідомив, що останніми днями “ми спостерігаємо ознаки нестачі готівкової валюти в касах банків”, що “спричинено підвищенням попиту населення на готівкову валюту” (цитата).

“При цьому на коррахунках банків зосереджено 8 млрд дол. США безготівкової валюти, і клієнти можуть вільно переказувати власну валюту на свої рахунки, відкриті в інших банках, конвертувати одну безготівкову валюту в іншу. Але через припинення авіаперевезень та закриття кордонів готівкові долари та євро доставляються в Україну з затримкою.

Враховуючи карантинні заходи, запроваджені країнами світу та Україною, Національний банк разом з банками вирішує вказану проблему”, - зауважив регулятор.