"Алчевський меткомбінат" відсудив 582 млн грн переплати з податку на прибуток

Все про економіку та фінанси

2 грудня Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив позов ПАТ “Алчевський металургійний комбінат” (в справі №640/18371/19) та зобов’язав Офіс великих платників податків ДПС підготувати висновок про повернення надміру сплаченого податку на прибуток у розмірі 582 млн грн та направити його до Головного управління Державної казначейської служби у м. Києві для виконання.

Свої позовні вимоги “Алчевський металургійний комбінат” мотивував тим, що неодноразово звертався до контролюючого органу із заявами, в яких просив зарахувати переплату з податку на прибуток на поточний рахунок позивача в банку. Проте це так і не було зроблено.

Згідно з судовими матеріалами, переплата з податку на прибуток була сформована в 2008 та 2010-2012 роках.

ПАТ "Алчевський металургійний комбінат" входить в корпорацію “Індустріальний союз Донбасу” (ІСД), основними контролерами якої з 2010 року вважаються структури, близькі до російської держкорпорації “Внєшекономбанк” (ВЕБ.РФ). Серед міноритаріїв - Сергій Тарута та Олег Мкртчан (засуджений у РФ до 9 років колонії).

Як писав Finbalance, 12.08.2019 Госпсуд Луганської області повторно порушив провадження в справі №913/444/18 про банкрутство ПАТ “Алчевський металургійний комбінат”, ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 днів (до 05.12.2019 включно).

Згідно з судовими матеріалами, раніше суд отримав заяви низки компаній з кредиторськими вимогами до “Алчевського меткомбінату” на понад 125 млрд грн.