"Алчевський меткомбінат" не зміг відсудити 582 млн грн переплати з податку на прибуток

Все про економіку та фінанси

13 червня Другий апеляційний адмінсуд частково задовольнив апеляційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС та скасував рішення Харківського окружного адмінсуду в справі №520/742/19, яким було задоволено позов ПАТ "Алчевський металургійний комбінат" та зобов’язано ДФС підготувати висновок про повернення позивачу надміру сплачений податок на прибуток у розмірі 582,2 млн грн (за 2008-2013 роки) та направити його до Головного управління Держказначейства у м. Києві для виконання шляхом повернення коштів з відповідного бюджету.

При цьому суд апеляційної інстанції вирішив залишити без розгляду позовні вимоги “Алчевського меткомбінату”, оскільки відповідний позов було подано “з пропуском встановленого законом строку” (цитата).

Як писав Finbalance, 02.04.2019 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у місті Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС та залишив без змін постанову Донецького окружного адмінсуду від 03.09.2015 та ухвалу Донецького апеляційного адмінсуду від 13.07.2016 (в справі №805/2615/15-а), якими на вимогу Корпорації «Індустріальна спілка Донбасу» було визнано протиправною бездіяльність податкової інспекції, яка виразилась у невиконанні заходів для повернення надміру сплаченого податку на прибуток підприємства у розмірі 97,7 млн грн, та стягнуто з держбюджету вказану суму.

У держреєстрі серед співвласників Корпорації “ІСД”, як і “Алчевського меткомбінату”, вказані Сергій Тарута та бізнесмен Олег Мкртчан (був затриманий у лютому-2018 російськими силовиками в Москві). Основними ж контролерами групи вважаються структури, близькі до російської держкорпорації “Внєшекономбанк” (власник Промінвестбанку).

Про позови “Одеської залізниці”, “Укртранснафти”, ОТП до ДФС щодо переплати з податку на прибуток - тут, тут, тут.

Про судові спори Тарути, Мкртчана, Гайдука в Лондоні на 1 млрд дол - тут.