Акціонери Альфа-Банку вивели Єршова зі складу наглядової ради

Все про економіку та фінанси

Альфа-Банк повідомив, що рішенням загальних зборів його акціонерів було переобрано склад наглядової ради банку. Наглядову раду очолив Роман Шпек.

Згідно з рішенням акціонерів від 15 жовтня 2019 року до складу наглядової ради були введені Аднан Аначалі, Девід Марк Браун і Роман Шпек. Члени наглядової ради Петро Авен, Ендрю Бакстер, Ернест Галієв, Ільдар Карімов, Мартін Пілєцькі і Мартін Шведлер були переобрані загальними зборами акціонерів на новий термін.

Також акціонери затвердили виведення зі складу наглядової ради Артемія Єршова (як писав Finbalance, НБУ відмовився погодити його на вказану посаду), Нареша Сантдасані і Рафала Ющака.

Рафал Ющак 15 жовтня 2019 року був призначений на посаду члена правління, генерального менеджера Альфа-Банку Україна.

На першому засіданні наглядової ради його члени одностайно проголосували за призначення Романа Шпека головою наглядової ради Альфа-Банку Україна.

16 жовтня 2019 року Мартін Пілєцькі за власним бажанням вийшов зі складу наглядової ради банку.

Роман Шпек приєднався до команди Альфа-Банку Україна в 2008 році як віце-президент, а пізніше був призначений старшим радником Альфа-Банку Україна. З квітня 2017 року входив до складу наглядової ради Укрсоцбанку, а з грудня 2017 року очолював її. Він також займає посаду голови ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) і був членом ради Національного банку України протягом 2010–2015 років. Р. Шпек має ранг надзвичайного і повноважного посла.

Аднан Аначалі має більше 30 років досвіду роботи в банківському секторі, з яких понад 25 – на керівних посадах в таких банках як Yapi ve Kredi Bankasi (Туреччина), Yapi Toko Bank (Росія), Альфа-Банк (Росія), Альфа-Банк Україна і Кредитвест Банк Україна. Пан Аначалі – 2005–2009 році обіймав посаду виконавчого віце-президента Альфа-Банку Україна, з 2009 року обіймав посади голови правління, члена наглядової ради і голови наглядової ради Кредитвест Банку Україна.

Девід Марк Браун приєднався до команди банківської групи ABH Holdings S.A. в 2013 році. Пан Браун має багаторічний досвід роботи на керівних посадах за напрямком похідних фінансових інструментів та управління ризиками в таких міжнародних банках як Commerzbank, Merrill Lynch, VTB, банках групи ABH Holdings S.A. З 2013 по 2019 рік обіймав посаду головного директора з управління ризиками в Альфа-Банку (Росія), з серпня поточного року займає пост радника СЕО Альфа-Банку (Росія). З жовтня 2018 року також є членом ради директорів Альфа-Банку (Казахстан).

Термін повноважень обраних членів наглядової ради Альфа-Банку Україна становить три роки.