Акордбанк оскаржує в суді штраф НБУ на 2,3 млн грн

Все про економіку та фінанси

23 липня Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження в справі №640/16625/20 за позовом Акордбанку до НБУ про скасування рішення Нацбанку від 22.01.2020 про накладення штрафу на Акордбанк на суму 2,3 млн грн.

Разом з тим, суд відмовився задовольнити заяву Акордбанку про забезпечення позову шляхом зобов`язання Нацбанку не оприлюднювати та/або не поширювати (в тому числі через мережу інтернет інформацію, веб-сайт НБУ, через засоби масової інформації, інтерв’ю, прес-релізи тощо) інформацію, що стосується звернення банку до суду з вказаним позовом.

Обгрунтовуючи свою заяву, Акордбанк посилався на те, що, на його думку, оскаржуване рішення НБУ “не відповідає принципу юридичної визначеності, суперечить вимогам чинного законодавства України та базується виключно на упереджених судженнях співробітників НБУ”, а отже, “оприлюднення інформації, що стосується звернення банку до суду з даним позовом негативно вплине на ділову репутацію позивача та може призвести до завдання банку реальних фінансових збитків внаслідок втрати довіри з боку його клієнтів та партнерів” (цитата).

У січні 2020 року НБУ заявляв, що оштрафував Акордбанк на 2,3 млн грн за порушення в сфері фінмоніторингу.