Аграріям у 2020 році вистачить держпідтримки на купівлю землі, - представник Зеленського

Все про економіку та фінанси

Уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко спростовує критику про недостатньо передбачену в бюджеті-2020 підтримку для аграріїв, зокрема, малих і середніх фермерів, на покупку с/г землі після зняття мораторію, пише "Інтерфакс-Україна".

"Коли наші опоненти говорять, що 4 млрд грн - це мало, їх не вистачить, то ми відповідаємо, що 4 млрд грн у нас закладені на 4-й квартал 2020 року. Ми раніше 1 жовтня 2020 року не запустимо оборот с/г земель", - сказав .Р Лещенко.

Віе наголосив, що цих коштів, якщо вони знадобляться аграріям, на тримісячний період у кінці наступного року вистачить. "Люди плутають, вони вважають, що ця сума розрахована на цілий рік", - зазначив він.

Представник президента також вказав, що бюджетна програма передбачає субсидування кредитної ставки для аграріїв. "3-5% річних буде ефективна ставка кредитування. Ми будемо забезпечувати цю ставку від облікової ставки Нацбанку, яка має позитивну тенденцію до зменшення", - пояснив він.

Як повідомлялося, в бюджеті України на 2020 рік закладено 4 млрд грн на фінансову підтримку сільгоспвиробників і 240 млн грн на формування статутного капіталу Фонду часткового гарантування кредитів.

У міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства прогнозують, що Фонд часткового гарантування кредитів для малих фермерів на покупку землі запуститься в Україні до відкриття ринку землі 1 жовтня 2020 року.

14 листопада Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2178-10 "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на відчуження сільгоспземель усіх форм власності.