Агентство Fitch оцінило фінансові показники Укргазбанку

Все про економіку та фінанси

Fitch вказує на менші обсяги проблемних позик у кредитному портфелі Укргазбанку порівняно з іншими держбанками (раніше Мінфін повідомляв, що в Укргазбанку - в десятки разів менше непрацюючих кредитів, ніж в інших держбанках, - ред).

Експерти агентства називають прийнятною якість найбільших кредитів, виданих Укргазбанком, а також звертають увагу на зростання обсягу позик для відновлювальної енергетики й портфель держпаперів, який на кінець І кварталу склали 23% активів (що значно менше порівняно з іншими держбанками, - ред).

За оцінками агентства, в Укргазбанку високий рівень покриття резервами проблемних позик, капіталізація - помірна на фоні помірного зростання кредитного портфелю. Дохідність акціонерного капіталу - 14% за 2018 рік (прибуток Укргазбанку за минулий рік - 769 млн грн, за перше півріччя-2019 - 276 млн грн, - ред.).

Fitch вважає низькою залежність Укргазбанку від іноземного фінансування. Разом з тим, зауважує, що цей держбанк прагне розвивати відносини з джерелами “зеленого” фінансування. При цьому один з вкладників - "давній і стабільний" - забезпечує 12% депозитного портфелю (Укргазбанк був одним з лідерів за зростанням депозитів за 5 місяців-2019, - ред).

За висновками агентства, ліквідність Укргазбанку є прийнятною (особливо, в нацвалюті), враховуючи запас високоліквідних активів на рівні 16% зобов`язань на кінець І кварталу 2019 року.