Жеваго програв ліквідатору свого банку 230 млн грн

Все про економіку та фінанси

01 червня Госпсуд Полтавської області задовольнив позов ліквідатора банку «Фінанси та кредит» та вирішив стягнути 219,9 млн грн з ПрАТ «Авторадіатор» та ще 10,5 млн грн – солідарно з цього підприємства і ПрАТ «АвтоКрАЗ» (як поручителя) на підставі кредитного договору №1269-09 від 10.02.2009.

«Авторадіатор» входить у групу «КрАЗ», яка підконтрольна нардепу Костянтину Жеваго (він же був мажоритарним акціонером банку «Фінанси та кредит»).

Як писав Finbalance, обсяг позовних вимог Фонду гарантування до групи «КрАЗ» перевищує 3 млрд грн.

За даними НБУ, з 29 млрд грн кредитного портфелю банку "Фінанси та кредит" 22 млрд грн - це були позики структурам, пов`язаним з К. Жеваго.

За даними Фонду гарантування, коли в банк «Фінанси та кредит» була введена тимчасова адміністрація, обсяг вкладів фізосіб у ньому становив 17 млрд грн, а юросіб – 4 млрд грн.

На 01.05.2017 вкладникам банку "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено 9,9 млрд грн (94,9% запланованих виплат).

Як відомо, компенсації вкладникам банків-банкрутів здійснюються, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ (який надає кредити Фонду та монетизовує облігації, які для Фонду випускає Мінфіну), що провокувало девальвацію та розкручування інфляції.

Детальніше про боргові вимоги Фонду гарантування та НБУ до структур К. Жеваго, супровідні кримінальні провадження читайте тут.