Жеваго обіцяє заплатити НБУ, хоч і виводить ТЕЦ із застави

Все про економіку та фінанси

Нардеп і бізнесмен Костянтин Жеваго висловив думку, що на сьогодні держава не може вимагати від нього жодних коштів за борги збанкрутілого банку Фінанси та кредит, який належав йому до вересня 2015-го року, пише НВ.

Жеваго стверджує, що рефінансування надавалося під тверді застави цілісних майнових комплексів. Також їм була виписана особиста гарантія на суму 1,45 млрд грн.

"Якщо вони будуть продавати це справедливо і не з таким дисконтом, як зараз реалізується багато майна, то грошей не вистачить просто, а ще й залишиться, – говорить Жеваго. – А якщо ні. Тоді вони прийдуть і попросять: шановний Костянтин Валентинович, будьте ласкаві, з вашої персональної гарантії доплатите різницю".

Він зазначив, що все виплатить, якщо у нього не буде питань пов`язаних із сумою і тим, яким чином вона нарахована. "Я дістану гроші з кишені – з тих зароблених, що є, або продам щось, але обов`язково розрахуюся", – каже бізнесмен.

Нагадаємо, глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що 80% кредитного портфелю банку "Фінанси та кредит" - це були позики структурам, пов`язаним з К. Жеваго.

Про спробу К. Жеваго вивести із застави НБУ підконтрольну йому Білоцерківську ТЕЦ читайте тут.

Про видачу банком «Фінанси та кредит» кредитів для бізнес-структур К. Жеваго, супровідні кримінальні провадження (в одному з них фігурував Жеваго) читайте тут і тут.

Борг банку «Фінанси та кредит» перед НБУ по кредитам рефінансування на кінець 2014 року становив 3,9 млрд грн (на кінець 2013 року було 3,8 млрд грн). У 2015 році він отримав рефінансування від регулятора на 1,45 млрд грн.

18 листопада Шевченківський райсуд м. Києва відмовився задовольнити клопотання НБУ про накладання арешту на все рухоме та нерухоме майно Костянтина Жеваго в рамках позову щодо стягнення з цього нардепа (як поручителя) 1,54 млрд грн заборгованості банку «Фінанси та кредит» по рефінансуванню.

В. Гонтарева висловлювала думку, що хоча акції компанії Ferrexpo ніколи не були в заставі НБУ по кредитам рефінансування для банку «Фінанси та кредит», забезпеченням по цим позикам була персональна гарантія К. Жеваго, а тому він має відповідати по цим зобов’язанням всіма своїми активами.

«На мою думку, людина, у якої є персональна гарантія, відповідає всіма своїми активами. Активи Ferrexpo у нього як мінімум записані у всіх його офіційних деклараціях, тому я вважаю, що він повинен відповідати усіма своїми активами. Існуюча персональна гарантія Жеваго, як фізичної особи, поширюється на всі його активи. Ми будемо намагатися забрати всі можливі активи для погашення того кредиту, під який була видана ця персональна гарантія. А закладена у нас Білоцерківська ТЕЦ - як цілий майновий комплекс», - зазначала глава Нацбанку.