Жеваго може продати 15-20% "АвтоКрАЗу" іноземному інвестору, - гендиректор заводу

Все про економіку та фінанси

Генеральний директор «АвтоКрАЗу» Роман Черняк заявив, що іноземні інвестори готові інвестувати в підприємство, пише «ЛігаБізнесІнформ».

"Переговори з іноземними інвесторами, зацікавленими влити гроші і технології в завод, на завершальній стадії. Це глобальні компанії з Китаю, Індії та Західної Європи. Назви поки не можу озвучити", - зазначив Черняк.

За його словами, завод розглядає кілька варіантів співпраці з інвесторами. "Перший - виробництво деяких нових моделей автомобілів на наших існуючих потужностях. Другий - модернізація наших механічних і металургійних виробничих потужностей. Обидва варіанти не є взаємовиключними і в тій чи іншій мірі можуть перетинатися. Також можлива передача якоїсь частки власності нашого підприємства, оскільки розглядається можливість вливання в основні засоби існуючого виробництва. Якщо домовимося тільки про випуск певних видів продукції, то буде створено спільне підприємство", - повідомив гендиректор заводу.

Він також зазначив, що на сьогодні підписано меморандуми про наміри і угоду про конфіденційність. "Спочатку планували підписати договори в кінці 2016 року, але з об`єктивних причин не вийшло. Сьогодні ми дуже близькі до того, щоб закінчити переговори і перейти до конкретних дій", - сказав Черняк.

"Мова не йде про продаж контрольного пакету. Це може бути частка акцій на рівні 15-20%. Може бути трохи більше", - уточнив гендиректор АвтоКрАЗу.

Раніше повідомлялося, що компанія АвтоКрАЗ в 2016 р збільшила збиток в порівнянні з 2015 роком в 5 разів - до 1,43 млрд грн. Бенефіціаром підприємства є бізнесмен-нардеп Костянтин Жеваго.

Як писав Finbalance, слідчі ГПУ та поліції здійснюють досудове розслідування по низці кримальних проваджень щодо видачі банком «Фінанси та кредит» (був підконтрольний К. Жеваго) інсайдерських кредитів. Одне з них (№12016100080004902) було відкрите за фактом вчинення шахрайських дій не лише посадових осіб банку, але й власника фінустанови. У кримінальному провадженні №12015100010000279 (за підозрою в т.ч. екс-глави правління банку «Фінанси та кредит» В. Хливнюка в привласненні та розтраті коштів цієї фінустанови) фігурував у т.ч. колишній помічник К. Жеваго.

01 лютого Печерський райсуд м. Києва в рамках згаданого вище кримінального провадження №12015100010000279 наклав арешт на низку об’єктів нерухомості, що належать ПАТ «АвтоКрАЗ», ПрАТ «Росава» і ПАТ «Стаханівський вагонобудівний завод» (основним бенефіціаром вважається К. Жеваго).

Про боргові вимоги ліквідатора банку "Фінанси та кредит" до "АвтоКрАЗу" Жеваго на 3 млрд грн див. тутПро інші боргові претензії до компаній Жеваго читайте туттут і тут.