Зеленський - про Коломойського та Гладковського

Все про економіку та фінанси

Кандидат у президенти Володимир Зеленський в інтерв’ю для "РБК-Україна" відповів на низку запитань журналістів про його відносини з Ігорем Коломойським й не тільки.

Нижче - пряма мова:

- Наші колеги з програми "Схеми" з`ясували, що за останні два роки ви часто літали в Тель-Авів, в Женеву і часто з Андрієм Богданом. Тобто, в місця проживання...

- І що, літак прямо літав в ті місця проживання?

- ...до Ігоря Валерійовича Коломойського.

- Ось туди літак прям летить?

- Ви часто зустрічалися з Коломойським?

- Ви мені скажіть, коли літав? У політичний період я літав?

- Це ви скажіть, чи літали ви в політичний період.

- Мені здається, я в політичний період точно туди не літав. Може бути, у нас були якісь виступи. У нас були. І для нього теж були.

- На його день народження, наприклад?

- Я не був у нього на цьому дні народження.

- А на минулому?

- А на минулому так. Ми виступали "Кварталом". Ну, слухайте, ну це нормально. Це робота.

- Ви часто бачитеся з Ігорем Валерійовичем?

- Ні.

- А взагалі спілкуєтеся якимось чином?

- По бізнесу.

- Тільки по бізнесу?

- Тільки по бізнесу.

- Дзвінки? Месенджери? Як це зазвичай відбувається?

- Дзвінки, месенджери використовую. Спілкуємося по бізнесу. Ну, слухайте, ну у нас серйозна компанія "Квартал 95". У нас багато суперечок з цього приводу. Справа в тому, що ми намагалися налагодити стосунки, спілкування менеджерів. У нас не дуже вийшло. Дійсно, були там питання. Затримки з фінансуванням і так далі. І ці функції перекладено на мене і мого основного партнера Сергія Шефіра. Або він, або я – ми спілкуємося.

- Ви не думаєте, що ваші друзі та колишні колеги можуть стати заручниками цієї ситуації? Вони ж будуть виступати на "1+1".

- Я вам скажу чесно, ми пропозиції мали і від каналу "Україна" (ТРК "Україна" входить до медіа-холдингу Ріната Ахметова, - ред.), і від каналів холдингу пана Пінчука. Ми тільки від Петра Олексійовича не мали пропозицій. Ну, правда, якось він казав: "Якщо що – приходьте до мене". Було, так. Ну, це, напевно, роки три-чотири тому. Ось. А чому заручниками? "Квартал 95" може йти на будь-який канал. Ну, а як? Я просто не розумію, навіщо це робити?

- Скільки, ви кажете, Ігор Валерійович вам грошей винен, як мінімум?

- Як мінімум, винен. Ну, нашій компанії винен канал "1+1".

- І як, канал "1+1" розрахувався з вами?

- Ні. Ну не все. Ну, слухайте, ну це ж не про дві гривні йде мова. Я можу зрозуміти, що у нас з ринком відбувається. Ми йдемо на якісь поступки. Десь знижуємо ціну, і знижували, особливо після кризи і так далі. Нічого з цим не зробиш, хлопці. Іноді знижуємо, іноді якісь речі прощаємо. Іноді якісь речі залишилися в столі, скажімо так. Ти зробив, а канал сказав: "Не хочемо".

- А кому ви винні, ви теж прощаєте?

- Кому я повинен? А я не знаю, кому я винен. Просто я не знаю...

- Ви такого зазвичай не робите?

- Я просто не пам`ятаю, кому я винен. Ви просто так зараз сказали, зненацька. Я просто зазвичай ні в кого нічого не беру в борг і так далі. Так, до речі, чому не дуже радий телеканал "1+1", але вони про це знають, ми робимо продукт і для "Нового каналу" (входить в структуру медіахолдингу Віктора Пінчука, - ред.), якщо ви подивитеся. Я можу вам сказати, і чимало. Мало того, телевізійне кіно ми робили для каналу "Україна". Там якась серіальна лінійка. Так що працюємо.

- Тобто з Ахметовим у вас теж все добре?

- Я ніколи не спілкувався, чесно кажучи, з паном Ахметовим. Ми на парі вечірок віталися і все. Ось.

- Які у вас стосунки з Валерієм Хорошковським?

- Немає стосунків. Немає зараз стосунків. Були нормальні стосунки. Він був власником каналу "Інтер", генеральним продюсером якого був я.

- Ви розійшлися?

- Так, ми розійшлися.

- Цивілізовано, без конфліктів?

- Я все віддав. Це, до речі, до питання "кому я винен, чи ні". У нас все було дуже просто, ми ділили права в телевізійному продукті, разом його виробляючи. Ти завжди ділиш права з тим, хто фінансує виробництво. Чи взагалі у тебе всі права забирають. Ми з "1+1" ділимо права, з "Новим каналом" ділимо права. З Валерієм Івановичем Хорошковським теж ділили права. У якийсь момент це стало дуже незручно. Це правда дуже незручно, треба зрозуміти хто saleshouse, хто продає товар, і ми викупили всі наші права.

- Щоб закінчити тему Коломойського. Ви ж розумієте, що, як би там не було, вас асоціюють з ним. Навіть якщо це безпідставне...

- Ну чому безпідставно? На грунті бізнесу – так.

- В політичному плані. Якщо, припустимо, Ігор Валерійович, прикриваючись вашим ім`ям, буде вирішувати якісь свої питання – в "Укрнафті", у судах. Як ви будете реагувати?

- Буду з ним розмовляти про це. Жорстко.

- Будете з ним сваритися?

- Будемо сваритися. Моїм ім`ям прикриватися, слухайте, це неможливо. Я вважаю, що це неправильно.

<...>

- Ви готові брати на себе політичну відповідальність? Якщо у вас в оточенні знайдуть свого Свинарчука, ви підете у відставку?

- Я вважаю, що президент Порошенко повинен був посадити Свинарчука. Він сам посадити не міг, але він повинен був вийти і сказати: я прошу, звертаюся до всіх правоохоронних органів, до всіх там суддям і так далі...

- Ви підете у відставку?

- Якщо буде такий як Свинарчук, я вважаю, що президент повинен піти у відставку. Він партнер, це важливо. Він партнер зі Свинарчуком? Звичайно, у відставку і не тільки, а далі кримінальний розгляд цього питання. Але якщо в його команді був Свинарчук, і він не знав про те, що він вкрав, то він повинен був Свинарчука посадити. Ви ж розумієте, де ми живемо і що відбувається. Пролізти можуть люди.