Збиток Промінвестбанку за три квартали – 4,9 млрд грн, активи впали на третину

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності Промінвестбанку, за підсумками трьох кварталів він зафіксував збиток 4,9 млрд грн (у т.ч. в ІІІ кварталі – 197 млн грн). За аналогічний період минулого року негативний фінрезультат був 4,1 млрд грн.

Чисті процентні доходи банку за січень-вересень – 905,9 млн грн, відрахування до резерву під знецінення кредитів – 4,8 млрд грн.

Активи Промінвестбанку за 9 місяців впали до 22,4 млрд грн (з 33,2 млрд грн на початок року), у т.ч. кредитний портфель – до 15 млрд грн (з 26 млрд грн).

Депозитний портфель зріс до 9,44 млрд грн (з 8,9 млрд грн на початок року). Обсяг коштів банків упав до 724 млн грн (з 8,85 млрд грн). Власний капітал банку – 8,97 млрд грн (на початку року було 3,57 млрд грн).

За даними Промінвестбанку, в червні була здійснена конвертація у капітал зобов’язань перед основним акціонером (російським «Внєшекономбанком») в сумі 76,7 млн дол та 2,1 млн євро. Крім того, в червні за погодженняз НБУ в капітал був конвертований субкредит від материнського банку балансовою вартістю 315,9 млн дол.

Промінвестбанк констатує, що в січні за погодженням з НБУ погасив борг перед материнською структурою через передачу кредитного портфелю на 5,8 млрд грн. Зі звітності банку випливає, що йшлося про позики для металургії та гірничо-видобувної галузі.

Збиток Промінвестбанку в 2016 році склав 5,8 млрд грн, у 2015 році - 20,27 млрд грн, у 2014 році – 5,95 млрд грн (сумарно - 32 млрд грн).

За неофіційними даними видання dubinsky.pro, російський бізнесмен Павло Фукс узгодив з російською держкорпорацією «Внєшекономбанк» придбання Промінвестбанку. При цьому як стверджували джерела, в Адміністрації Президента дали гарантії Фуксу щодо подальшого невтручання НБУ в роботу ПІБа.

«Фуксу і компанії ще з 9 осіб продадуть пакети акцій банку по 9.9%. Таке дріблення дозволяє уникнути необхідності узгоджувати покупку істотної частки акцій банку в НБУ. Отримати таке узгодження у Нацбанку Фукс і Ко не змогли», - повідомляв сайт.