Завод Коломойського-Пінчука виграв спір у ДФС щодо 305 млн грн ПДВ-кредиту

Все про економіку та фінанси

Дніпропетровський окружний адмінсуд своїм рішенням від 15.01.2019 задовольнив позов АТ “Нікопольський завод феросплавів” (в справі №804/7970/17), визнав протиправним та скасував повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС від 17.08.2017, яким підприємство було зменшено суму податкового зобов`язання з ПДВ за серпень, вересень, грудень 2013 року, січень, лютий березень 2014 року на 354,4 млн грн та зменшено суму податкового кредиту з ПДВ за вказані періоди на 305,6 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ “Уністрой” поставило на адресу позивача товари (паливно-мастильні матеріали) на загальну суму 1,53 млрд грн та виписало відповідні податкові накладні за фактом постачання товару на аналогічну суму, в т.ч. ПДВ - 305,6 млн грн. Як зазначається, оплата придбаного товару у вказаних господарських операціях відбулася у безготівковій формі, що “підтверджується наданими платіжними дорученнями та банківськими виписками”.

Як констатується, у подальшому придбані у “ТОВ Уністрой” нафтопродукти були реалізовані позивачем на адресу низки підприємств-покупців, у т.ч. ПАТ "Укрнафта", ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття", ВАТ "Нафтопереробний комплекс - Галичина", ТОВ "Кременчукнафтопродуктгруп" тощо.

“Враховуючи умови укладених договорів та специфіку придбаної позивачем продукції у ТОВ “Уністрой”, суд вказує, що позивач має та надав відповідні належно оформлені первинні документи, які в сукупності свідчать про факт вчинення господарських операцій із зазначеним контрагентом, натомість доводи контролюючого органу щодо нереальності господарських операцій не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи”, - констатував Дніпропетровський окружний адмінсуд.

Офіс великих платників податків ДФС подає апеляційну скаргу на судове рішення від 15.01.2019.

Додамо, що 27.03.2018 Дніпропетровський окружний адмінсуд частково задовольнив позов “Нікопольського заводу феросплавів” (в справі №804/7993/17) та скасував податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС №0007684617 від 17.08.2017 року в частині зменшення суми від`ємного значення об`єкту оподаткування податком на прибуток у розмірі 347,5 млн грн. Водночас тоді суд відмовив у задоволенні позовних вимог в частині зменшення суми від`ємного значення об`єкту оподаткування податком на прибуток у розмірі 38,5 млн грн.

У березні-2019 “Нікопольський завод феросплавів” звернувся в Дніпропетровський окружний адмінсуд із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення від 27.03.2018: підприємство просить скасувати відповідне судове рішення в частині відмови у задоволенні позовних вимог щодо зменшення суми від’ємного значення об’єкту оподаткування податком на прибуток у розмірі 38,5 млн грн.

“Нікопольський завод феросплавів” пов’язують з Ігорем Коломойським та Віктором Пінчуком.