Заступник Гройсмана каже, що в "Роттердамі+" нема порушень

Все про економіку та фінанси

Віце-прем`єр Володимир Кістіон в інтерв`ю "Економічній правді" заявив, що у формулі "Роттердам+" нема порушень.

"Відповідні рішення (стосовно обґрунтованості існування формули "Роттердам+") є в рамках Генеральної прокуратури, НАБУ, які також ставлять під сумнів цю формулу, і відповідні дії НКРЕ. Якщо нема наслідків навіть у правоохоронних органів, значить, у формулі "Роттердам+" нема порушень", - сказав віце-прем`єр.

На питання, чи має право на існування "Роттердам+", Кістіон відповів: "Дискусійне питання. У такі моменти я завжди кажу: запропонуйте альтернативу".

"Припустімо, завтра формулу скасовуємо. З якої величини визначати ціну на вугілля для визначення вартості електроенергії? В Ахметова одна ціна на вугілля, у "Донбасенерго" — інша. Що взяти за основу?", - сказав Кістіон.

На пропозицію прибрати з формули "Роттердам+" логістику, віце-прем`єр наголосив "Потрібно погратися з цією ситуацією".

Загалом, за його словами, це питання не дуже актуальне, бо ціна на вугілля, закладене у вартість електроенергії, набагато нижча вартості вугілля у хабі.

"Для прикладу: сьогодні в оптовій ринковій ціні електроенергії ціна вугілля закладена на рівні 66 дол за тонну, а реальна ціна у хабі з літа — 86 дол за тонну", - заявив він.