Запуск ОПЗ планує на листопад за давальницьким договором з ЕРУ

Все про економіку та фінанси

Заступник директора Одеського припортового заводу Микола Щуриков заявив, що ОПЗ почне роботу в першій декаді листопада, пише «БізнесЦензор».

За його словами, ОПЗ відновить роботу за давальницьким договором з компанією "Енергетичні ресурси України".

"Не дивлячись на проведення двох публічних конкурсів з вибору партнера по роботі за давальницьким договором, розсилки прямих пропозицій про співпрацю всім компаніям, які в різний час працювали з ОПЗ, ми не отримали жодної реальної пропозиції про роботу заводу", - додав він.

У липні ПАТ "Одеський припортовий завод" вирішило зупинити виробництво аміаку і карбаміду, мотивуючи це тим, що «їх ціна на світових ринках падає, а ціна газу, навпаки, зростає» (цитата).

З березня ОПЗ відновив виробництво за давальницькою схемою, отримуючи газ від ПП "ЕРУ-Трейдинг". Співвласниками компанії "Енергетичні ресурси України" є Андрій Фаворов, Дейл Перрі та Ярослав Мудрий.

Співвласник компанії ЕРУ Андрій Фаворов в інтерв`ю «БізнесЦензор» повідомляв, що контракт був підписаний до травня і пояснював, що запуск ОПЗ за давальницькою схемою став економічно доцільним через сезонне зниження світових цін на газ і підвищення цін на добрива.

Фонд державного майна управляє 99,567% акцій Одеського припортового заводу. Згідно з Меморандумом з МВФ, приватизація ОПЗ має відбутися в 2017 році. У зв`язку з цим Кабмін продовжив термін розміщення пакета акцій ОПЗ до 30 листопада. Водночас Фонд державного майна розраховує провести приватизацію ПАТ "Одеський припортовий завод" навесні 2018 року.