За вступ до ЄС – 50,5% українців. 68% жителів Донбасу – за членство в Митному союзі

Все про економіку та фінанси

Вступ до ЄС підтримує більша частина українців – 50,5%, тоді як у травні-213 було 41,7%. Такі дані опитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи у травні 2014 року, повідомляє Українська служба ВВС.

Вступ до ЄС найбільше підтримують на заході країни - 88% та в центрі - 64%. На півдні кількість прихильників ЄС становить 28%. На сході думки українців майже рівноцінно поділилися між трьома варіантами подальшого розвитку України: вступом до ЄС - 30,5%, до Митного союзу - 29,5% та неприєднанням до жодного з об’єднань 32,2%.

Донбас вирізняється з-поміж усіх регіонів абсолютною підтримкою інтеграції в Митний союз, зазначають соціологи. За останній рік кількість тих, хто виступає за членство України в Митному союзі на Донбасі, зросла від 62% до 68%. Водночас кількість прихильників ЄС і досі залишається найнижчою по всій Україні - 13%. Також Донбас відрізняється тим, що це єдиний регіон, де реформа децентралізації та регіонального розвитку потрапила до ТОП-5 пріоритетів. За цю реформу виступають 42% жителів Донбасу. Натомість судова реформа, прокуратури та люстрація виявилися на рівні регіону менш важливими, аніж загалом по Україні.

В цілому перша п’ятірка реформ, які українці вважають нагальними, виглядає таким чином:
1) антикорупційна реформу підтримують 63% українців;
2) пенсійна реформа та реформа системи соціального захисту - 50%, реформа охорони здоров’я 50%;
3) судова реформа та реформа прокуратури - 45%;
4) реформа органів правопорядку 39%;
5) люстрація чиновників 38%.

З даними соціологів, європейцями зараз себе відчувають 38% українців, тоді як не вважають 54%. У регіональному розподілі найбільше тих, хто вважає себе європейцями, серед жителів заходу - 59% , а найменше – серед жителів Донбасу - 11%. В центрі відчувають себе європейцями 43%, на півдні – 38%, на сході – 28,5%.