ЗМІ: влада налаштована на підписання нової програми з МВФ до кінця жовтня

Все про економіку та фінанси

За даними джерел агентства “Українські новини”, влада Україна ухвалила “політичне рішення” якомога швидше завершити дискусію з МВФ, щоб вийти на підписання нової програми stand-by до кінця жовтня.

"Програму планується підписати в жовтні - є таке політичне рішення. Ідеально було б до 18 жовтня, але навряд чи вже встигнемо", - зазначило джерело, знайоме з ходом переговорів.

Як повідомляло агентство, саме до 18 жовтня уряд відклав підвищення ціни газу на 23%, що є попередньою умовою для підписання нової програми.

“Питання підвищення ціни на газ вже повністю узгоджене. Після підвищення на 23% в поточному році, а це потрібно зробити до надання нової програми, наступне підвищення ціни на 18% заплановано з 1 квітня, і в кінці року (ймовірно, з жовтня) вона повинна вийти на рівень імпорту. У цьому випадку суми для виплат субсидій можуть зрости з запланованих в проекті держбюджету на 2019 рік 55 млрд грн до 58 млрд грн.

Ще одним проблемним питанням, яке необхідно вирішити до підписання меморандуму, є збереження узгоджених бюджетних параметрів, перш за все дефіциту в 2,3% ВВП. Наразі відповідний законопроект ще не розглянуто в парламенті навіть в першому читанні. МВФ побоюється, що Рада може прийняти рішення про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал (НнВК) без компенсацій втрат дохідної частини бюджету. А він може скласти до 50 млрд грн, що призведе до зростання дефіциту держбюджету. Як зазначається, питання про визначення компенсаторів втрат так і не вирішено. За попередньою інформацією, в меморандумі про співпрацю за новою програмою з МВФ може бути зафіксовано, що Україна не вносить зміни в податкове законодавство, або, що такі зміни не призведуть до збільшення дефіциту держбюджету.

Крім того, МВФ хоче бачити результат по підготовці до початку роботи Вищого антикорупційного суду. Також була пропозиція від МВФ передати функції перевірки електронних декларацій від Національного агентства щодо запобігання корупції (НАПКА) Національному антикорупційному бюро України (НАБУ), але з цим українська сторона категорично не погодилася і в підсумку, за інформацією агентства, питання було знято з обговорення.

Агентству поки не вдалося з`ясувати остаточно, чи буде в підсумковому проекті меморандуму порушено тему земельної реформи та запровадження ринку землі. За попередньою інформацією, це питання не планується вносити в документ.

“При цьому є ймовірність, що розмір траншу буде скорочений з 1,9 млрд до 1 млрд”, - пишуть “Українські новини”.