Військові керівники НАТО та Росії зустрінуться вперше після анексії Криму, - ЗМІ

Все про економіку та фінанси

Вашингтон розпочинає 2018 рік із масштабної активізації взаємодії з Росією, зокрема з низки зустрічей на високому рівні. Про це йдеться в статті, розміщеній в американському виданні BuzzFeed News, констатує "Європейська правда".

Зокрема, йдеться про можливість першої від початку російської агресії на Сході України зустріч між Верховним головнокомандувачем Об`єднаних збройних сил НАТО в Європі Куртісом Скапарротті та керівником генштабу російської армії Валерієм Герасимовим. Зустріч має відбутися цього місяця.

Нагадаємо, що в самій НАТО немає консенсусу щодо відновлення діалогу з Росією. Зокрема, раніше проти цього категорично виступав президент Польщі Анжей Дуда. "Щоби відбулася така зустріч, має статися одна річ: повинно відновитися міжнародне право", - підкреслив він під час прес-конференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у липні 2016 року.

За даними BuzzFeed News, на січень-лютий також намічено чергову зустріч між помічником Путіна Владиславом Сурковим та спеціальним посланником Білого дому по Україні Куртом Волкером. 

У штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу та в командуванні Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі заявили, що відновлення переговорів з військовим керівництвом Росії не суперечить політиці Альянсу щодо РФ, додає "Європейська правда".

У командуванні не спростували але й не підтвердили інформацію про нібито заплановану на січень зустріч між командувачем Об`єднаних збройних сил НАТО в Європі Куртісом Скапарротті та керівником генштабу російської армії Валерієм Герасимовим.

Водночас, там натякнули, що загалом така зустріч можлива, "про майбутнє спілкування (Скапарротті та Герасимова) буде повідомлене у необхідний час".

"НАТО та Росія зберігають лінії комунікації між військовими відомствами, задля більшої передбачуваності та прозорості військових активностей", - пояснили у Об’єднаному командуванні. Там також нагадали, що Скапарротті та Герасимов вже спілкувалися телефоном 14 вересня 2017 року. "Це демонструє обопільну зацікавленість підтримувати військові лінії зв’язку, у відповідності до політики НАТО щодо прозорості та збереження політичного діалогу з російським кервництвом", - наголосили в альянсі.

В свою чергу, в прес-центрі штаб-квартири НАТО наголосили, що Альянс не змінював стратегію щодо Росії. Там послалися на нещодавню заяву Генсека НАТО Єнса Столтенберга про збереження підходу, узгодженого на Варшавському саміті Альянсу. "Ми посилили нашу колективну безпеку, але лишаємося відкритими до діалогу. Ми зберігаємо економічні санкції (проти РФ). Але ми використовуємо військові лінії комунікації", - йдеться у заяві генсека.