ЗМІ: родина Тимошенко заробляє на мережі ломбардів через офшори

Все про економіку та фінанси

Родина Юлії Тимошенко отримала дохід у 2,4 млн грн від кіпрської компанії Diafox Consulting Limited, на яку в Україні оформлена мережа ломбардів “Дешева готівка”. Центральний офіс ломбарду знаходиться в партійний будівлі, “захищеній” депутатською приймальнею обранця від БЮТу Сергія Власенка, йдеться у розслідуванні програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Юлія Тимошенко не відповіла на питання, чим займається кіпрська компанія і за що отримав кошти її чоловік: “Я думаю, що про це варто спитати в чоловіка, я бізнесом не займаюся”.

Ломбард заснований 2013 року. Нині мережа “Дешева готівка” нараховує 20 відділень. Прописаний ломбард за адресою вул. Героїв Севастополя 48, оф. 207. В цій будівлі розташований офіс Київського обласного відділення "Батьківщини", голова якої екс-нардеп Костянтин Бондарєв. Сама будівля належить компанії з ім`ям Бондарєва.

У 2008 році Юлія Тимошенко, як очільниця уряду, подала законопроект “Закону про ломбарди і ломбардну діяльність” на розгляд парламентарям. Пропозиція Тимошенко була відкинута Верховною Радою 2014 року. За останній рік лідерка партії задекларувала дохід Олександра Тимошенко 2 млн 770 тис грн. Та заощаджень на загальну суму у приблизно 600 тисяч доларів.

Водночас з декларації зникла низка українських компаній Олександра Тимошенко, з 9 задекларованих попереднього року залишилось тільки дві. Більшість інших компаній переоформлені на третіх осіб і виводять на чеський бізнес чоловіка Тимошенко. 

P.S.

Прес-секретар Юлії Тимошенко Марина Сорока заявляє, що у її сім`ї немає мережі ломбардів. Таким чином у соцмережі Facebook вона прокоментувала інформацію, яка раніше з`явилася в ЗМІ, про те, що сім`я Тимошенко заробляє мільйони на ломбардах, пише "Українська правда".

"Тут ЗМІ поширюють маячню про "ломбарди Тимошенко". Ніяких міфічних ломбардів в родини Тимошенко немає, а якщо знайдеться документальне підтвердження їх існуванню, то їх передадуть на розвиток української журналістики", - написала вона.